Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Akşener genel başkanlığı bırakacak mı?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Akşener genel başkanlığı bırakacak mı?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İyi Parti’de 24 Haziran seçimlerinde gösterilen performanstan memnun olmayan isimler, Meral Akşener’in genel başkanlığı bırakmasını istediği iddia edildi.

24 Haziran seçimleri sonrası CHP’de liderlik savaşı başladı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çekilmesini isteyen Muharrem İnc, açıklamalarıyla gündemi sarsmıştı. Ancak İyi Parti’de de seçim sonuçlarından memnun olmayan ve Akşener‘in gitmesini isteyen isimler var.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

‘YA BAŞKAN OLACAĞIM YA BABANNE’ DEMİŞTİ

Meral Akşener seçimlerden önce ‘Ya başkan olacağım ya babaanne’ diyerek, seçilememesi halinde siyaseti bırakacağının sinyallerini veriyordu. Ancak seçimlerden sonra Akşener, Genel Başkanlığa devam edeceğini açıkladı. Parti içinde bu durum eleştirilere neden oldu.

CHP İLE YAPILAN İTTİFAK ELEŞTİRİLDİ

Akşener’e yapılan en ciddi eleştiri ise CHP ile yaptığı ittifak oldu. İyi Parti’nin Millet İttifakı yaparak CHP ile aynı safta yer alması, hedefinde olan milliyetçi-muhafazakar oyların azalmasına neden oldu.

ÜLKÜCÜ İSİMLER AZ

Bilindiği gibi Meral Akşener, Devlet Bahçeli’ye muhalif olarak partisinden ayrıldı ve İyi Parti’yi kurdu. Bu durum parti teşkilatına katılanlarda ülkücülere geniş yer açılacağı ümidini doğurdu. Ancak aday listelerinde ülkücü isimlerin azlığı eleştirilere neden oldu. Örneğin Yusuf Halaçoğlu, MHP’den istifa ederek İyi Parti’ye geçmişti. Ancak seçimlerde aday gösterilmedi.

KONGRE TALEBİ

Bütün bu gelişmeler İyi Parti’de kongre yapılması gerektiği tartışmalarına neden oldu. Akşener’in kongre sinyalleri vermemesi ilerleyen günlerde partide daha büyük bir krize yol açabilir.

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap