Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Algı operasyonu yapanlara sert tepki!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Algı operasyonu yapanlara sert tepki!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Geçtiğimiz günlerde Bursa Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında CHP Grup Sözcüsü Erdal Aktuğ’un İnegöl hakkında söylediği tepki çeken ’Kasaba’ sözünü eleştirenlere CHP İlçe Başkanı Necmi Demir’den yanıt geldi.

Bugün yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Demir eleştirilere şu cümlelerle yanıt verdi;
“İnegöl kasaba değildir. Kabul. Birçok ilçeden büyüktür. Nüfusu birçok ilçeye göre kalabalıktır. Hatta sanayi ve işyeri açısından da birçok ilçeye göre daha gelişmiştir. Peki neden halen il olamamıştır?
Bursa AK Parti tarafından yönetilmek istenirken İnegöllülerin tercih edilmesi İnegöl’ün o kişiler tarafından geliştirilmiş olması mı yoksa İnegöl’ün AKP’ye kazandırdığı oy oranına mı bakılmıştır?

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

AKP SİYASETİ BUDUR

Bursa Büyükşehir Belediye Chp Grup sözcüsü Erdal Aktuğ mecliste anlatmaya çalışırken İnegöl’e verilemeyen hizmetin Bursa’da verilmeye çalışılmasının mümkün olmadığını söylerken işine gelmeyenlerin duyulmamasını isteyenlerce tüm konuşmanın içinden ‘kasaba’ kelimesi cımbızlanmış yerel ve ulusal medyada yer almış ve istedikleri etki algı yönetimi olarak önümüze konmuştur.
AKP siyaseti budur! biz bunu görebiliyoruz, fakat görmek istemeyenlerin konuşmanın tamamını dinlemelerini de tavsiye ederiz..
Ayrıca, meclis toplantısında Kasaba kelimesine takılanlar , İnegöl’ün İl Olması için nasıl bir çalışma yapmışlardır görmek isteriz.‘’İnegöl İl Olması gerekirken Kasaba gibi yönetilmektedir.‘’ söylenen budur.

AHMET ÇAKAR’A NEDEN TEPKİ GÖSTERMEDİNİZ?

Bursa Büyükşehir Belediye CHP grup sözcümüz Erdal Aktuğ kasaba deyince itiraz edenler İnegöl’de bir etkinlik için gelen Ahmet Çakar ‘’Kasabanın tüm ileri gelenlerini tebrik ediyorum’’ dediğinde ‘İnegöl kasaba değildir’ diye tepki gösterdiler mı? Hayır.
Çünkü lafın gelişi böyle söylendiğini herkes bilir. Ancak söyleyen İnegöl’ün il olmasını isteyen bir Cumhuriyet Halk Partili olunca tepkinin nedeni belli.

STK’LAR SUNİ GÜNDEM YARATIYOR

Bizler İnegöl’ün İl Olması ile ilgili yaptığımız çalışmalarda siyasi partilerle ve çeşitli STK larla da görüştük. Bu konuda bize destek vereceğini belirten siyasi partiler ve stk lar olduğu gibi, destek vermeyen siyasi parti ise halen iktidarda olan AKP’dir. Ve o gün ortalarda görünmeyen Kent Konseyi ve bazı STK lar bugün suni gündem yaratmak için açıklamalarda bulunuyorlar. Kınıyoruz!
Nüfusu, ekonomik, sosyal ve kültürel değerleri dikkate alındığında İnegöl’ün il olmasının emel gereksinimlerini ve kamusal hizmetlerin yerinde kurulmuş merkezi idarenin İl teşkilatlarınca karşılanması zorunluluğunu açıkça ortaya koymaktadır.
İlçe olarak artan nüfus nedeniyle doğru yönetilemiyoruz.Son zamanlarda artan asayiş problemlerinin az sayıda güvenlik gücüyle bertaraf edilmesi sorunuyla karşı karşıya bırakılmamız il olmamız açısında da önemlidir.

İL OLMASI İÇİN ÇABA GÖSTERİN

Verdiğimiz kanun teklifi ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu İnegöl’le defalarca gelerek ilçemizin il olabilecek potansiyele sahip olduğunu ısrarla belirtmiş olup, idari, ekonomik, sosyal ve kültürel nedenlerle hem bölge halkına hem de ülke ekonomisinin zenginleşmesine önemli katkılar sağlayacağı dikkate alınarak Bursa ili İnegöl ilçesinin ilçe statüsünün il olarak değiştirilmesini vurgulamıştır.
Kasaba olduğunu kabul etmiyorsanız o zaman samimiyseniz il olması için de çaba göstereceksiniz.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap