Ali Biliz: “AKP’nin yalandan başka hiçbir şeyi kalmamış”

0

Demokrat Parti Bursa İl Başkanı Ali Biliz, Bağımsız Gazete – Politik Kamera ortaklığıyla yaptığı röportajda dikkat çekici ifadelerde bulundu.

Demokrat Parti için referandumun, var olma meselesi ve en büyük olma meselesi olduğunu dile getiren Biliz, “26 Şubat’ta yapılacak olan kongremizde, genç ve dinamik genel başkanımız sayın Gültekin Uysal’a başarılar dilerim. Kongreden sonra bu genç kadro ile Demokrat Parti’nin eski ihtişamına kavuşacağına ve partinin yeniden şahlanışına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi de eleştirerek sözlerine devam eden Biliz, “Bursa yaşanacak bir kent olmaktan çıktı. Benim milletimin 2 milyon lirasını, ecdadımızın hatırasını restore etmek için kullanıyorsun ama burayı komik bir bedelle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde tecavüzcü olarak anılan Ensar Vakfı’na peşkeş çekiyorsun. Başka bir sorun da, şehrin önemli bir trafik noktasına T2 hattını koyuyorsun. 228 Milyon liraya ihaleye çıktınız ama kaça biteceği belli değil. Stadyum için 125 milyon liraya ihaleye çıktınız  525 milyon harcadınız hala bitiremediniz.” dedi.

Hastanelerde sıra bekleyen vatandaşların sorunlarını da dile getiren Başkan Biliz, AKP’nin, “Hastane kuyruklarını kaldırdık” söylemlerine sert tepki göstererek, “AKP’nin yalandan başka hiçbir şeyi kalmamış. Kasa tam takır boşalmış, yalandan başka bir hizmeti kalmamış. Yatıracakları paraları da yok, halkımızı sadece yalanlarla kandırarak bu siyaseti götürmeye çalışıyorlar ama bu siyaset artık yürümez.” açıklamalarında bulundu.

PKK İLE İŞ BİRLİĞİ YAPAN ASIL HÜKÜMETTİR

Daha fazla mesaj

Hükümet kanadından bir çok ismin, referandumda ‘hayır’ oyu verecek vatandaşlara terörist yakıştırması yapması ve hayır verenleri terör örgütleri ile aynı kefeye koymasına da sert çıkan Biliz, “PKK ile işbirliği yapan hükümetin ta kendisidir. Bugün bebek katili denilen Abdullah Öcalan, İmralı’dan ‘Evet’ demeçleri vermektedir” dedi.

Sözlerine devam eden Biliz, “FETÖ diye binlerce insanı içeri attılar ama asıl kendi içlerindeki bakanları, vekilleri, başkanları, belediye başkanlarını görmezden geldiler. Sayın Tayyip Erdoğan, ancak ve ancak Türkiye Cumhuriyeti halkını kandırmaya çalışıyor.” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

ATATÜRK’Ü SİLEMEYECEKSİNİZ!

“Parlamenter sistemden Türkiye’ye asla çıkmayacaktır, buna bizim halkımız izin vermeyecektir. Bu ülkede Mustafa Kemal Atatürk’ün izlerini silmek mümkün değildir.”

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku