Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Ali İsmail Korkmaz davası yeniden görülecek

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Ali İsmail Korkmaz davası yeniden görülecek
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Eskişehir’de, Gezi Parkı eylemleri sırasında öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz ile ilgili dava, Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi tarafından usul yönünden bozulmuştu. Karar nedeniyle dava bugün Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülecek.


Duruşma öncesinde Kayseri Emniyeti tarafından adliye önünde geniş güvenlik önlemi alındı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Eskişehir’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın Kayseri’de görülen davasında Mevlüt Saldoğan’a “Kasten Adam Öldürme Suçu”ndan 13 yıl ceza verilmiş, bu ceza mahkeme heyeti tarafından 10 yıl 10 aya indirilmişti.

KORKMAZ AİLESİ CEZANIN ARTIRILMASINI İSTİYOR

Korkmaz Ailesi de, cezanın ‘kasten yaralama sonucu ölüme neden olma’ değil ‘kasten öldürme’ suçundan verilmesi, savcı ise cezanın indirilmesi isteğinde bulunmuştu.

Kayseri’de bugün yeniden görülecek davaya, sanıklardan sadece Mevlüt Saldoğan ile avukatının katılabileceği belirtildi.

BOZMA GEREKÇESİ…

Ali İsmail Korkmaz davasındaki Yargıtay’ın bozma kararının gerekçesinde, sanıklardan polis Mevlüt Saldoğan’ın avukatının karar duruşmasına katılmayarak son savunmasını yapamaması ve kasten öldürmeden dava açıldığını halde ağırlaştırılmış yaralamadan ceza verildiğini vurgulanmıştı.

Olaya karışan esnaf İsmail Koyuncu, Muhammet Vatansever ve Ramazan Koyuncu’ya 6’şar yıl 8’er ay, Yalçın Akbulut’a ise 10 yıl hapis cezası verilmişti.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap