Ali Öcal Kimdir? Ankara Spor Basınını Duayen Gazetecilerinden Ali Öcal Hayatı Kaybetti

0

Ali Öcal Kimdir? Ankara Spor Basınını Duayen Gazetecilerinden Ali Öcal Hayatı Kaybetti. Ali Öcal kimdir? Ali Öcal kaç yaşında öldü? Hangi gazetede çalıştı?

Ali Öcal Hayatı Kaybetti

Ankara’nın basın emekçilerinden değerli gazeteci Ali Öcal’dan acı haber geldi. 63 yaşındaki Öcal’ın geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Ankaragücü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Ankara basınının önemli isimlerinden kıymetli Ali Öcal’ın vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Kıymetli büyüğümüze Allah’tan rahmet, ailesine ve Ankara spor medyasına başsağlığı diliyoruz.” denildi.

Daha fazla mesaj

Gençlerbirliği’nin hesabından ise şu paylaşım yapıldı: Ankara’nın basın emekçilerinden değerli gazeteci Ali Öcal’ı kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz. Ankara sporu için her zaman özveriyle çalışan, mücadele eden Öcal, bugün geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldı.

Ali Öcal Kimdir?

Gazeteciliğe 1997 yılında başlayan Gazeteci-Yazar Ali Öcal 1958’de Çamlıdere’de doğdu. İlk ve ortaokulu burada bitirdi. Ankaragücü’nde antrenörlük yapan Mümtaz Sümer, Öcal’ı futbol oynarken gördü ve çok beğendi. Onu kahveye çağırdı. Öcal’a hayatının teklifi burada yapıldı: “Gel seni Ankara’ya götürelim. Ankaragücü’nde oyna.”

Öcal, bu statta ilk antrenmanına 10 Ağustos 1975 tarihinde çıktı. Futbolda başarılı olmadı Öcal ancak Ankara’da kalmaya kararlıydı. Ankara’nın meşhur rüzgârlı sokağının matbaalarında çalışmaya başladı. Matbaa işçisiydi. Spora olan ilgisi de bir yandan devam ediyordu. Rüzgârlının meşhur gazetelerine amatör spor haberleri yapıyordu. Öcal gazeteciliğe böyle başlamıştı.

Anayurt, Star, Sabah, Habertürk gibi birçok gazetede çalıştı, radyoculuk ve televizyonculuk yaptı, bir dönem kendi gazetesini bile çıkardı. Mesleğe 1977 yılında başlayan Öcal, çoğu gazetecinin hayali olan “sarı basın kartı”nı ancak 2016 yılında alabildi. Öcal, en son çalıştığı Habertürk gazetesinin Ankara ekinden kendisine haber bile verilmeden kovulmuştu.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku