Alican Kaynar yelkende tarihe geçti

0 8

[ad_1]

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi yelkende temsil eden ve oyunları 8. sırada tamamlayan Alican Kaynar, finn sınıfında başarıya ulaşmış bir performans sergiledi.

Fenerbahçe Kulübünden meydana getirilen açıklamada, Fenerbahçe Doğuş’un olimpik ulusal yelkencisi Alican Kaynar’ın, Sidney 2000’de Ali Enver Adakan’ın sekizinciliğinin peşinden finn sınıfında 21 yıl sonrasında madalya yarışına katılıp bu sınıfta tarihteki en iyi dereceye ulaşan 2. isim olarak tarihe geçmiş olduğu bildirildi.

Sarı-lacivertli sporcular Deniz ve Ateş Çınar kardeşlerin de 470 sınıfında madalya yarışına katılma hakkı elde etmiş olduğu hatırlatılarak, olimpiyat oyunlarında ilk 10’da yer edinen 3 Türk sporcunun Türk yelkenciliği adına bir ilki gerçekleştirdikleri kaydedildi.

Alican Kaynar’ın ek olarak bu sonuçla Olimpik Mezuniyet belgesi almaya hak kazanılmış olduğu vurgulanarak, “Yarın 470 sınıfında final yarışına çıkacak sporcularımız Deniz ve Ateş Çınar’a da sonsuz başarılar diliyoruz.” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku