Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Alın Size AKP’nin Eğitim Sistemi: Öğrencileri Sıra Dayağına Çektiler

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Alın Size AKP’nin Eğitim Sistemi: Öğrencileri Sıra Dayağına Çektiler
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

2016 yılında Milli Eğitim Bakanlığı okullarda getirdiği cep telefonu yasağının ardından okullarda çekilen video ve fotoğrafların paylaşılmasını da yasaklamıştı. Yasak, paylaşımların dayak ve tacizleri önleyebileceğini savunan aileler tarafından tepki toplamıştı. Ancak öğrenciler yasağı delerek başlarına gelenleri çekmeye devam ediyor.

TEK TEK TOKATLADI

Bir öğrencinin cep telefonu kamerası ile çektiği görüntülerde öğrencileri tahtanın önüne dizen öğretmen, bir daha şikayet gelmemesi konusunda öğrencileri uyardı. Öğretmen, öğrencileri uyardıktan sonra tek tek tokatlamaya başladı. Öğrencilerin suratına tokatlar atan öğretmen daha sonra ise sıralarına oturttu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

OKULLARDA SOSYAL MEDYA YASAĞI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Mart 2017’te yayınlanan genelge ile okullarda Facebook, Twitter, Youtube ve Instagram gibi sosyal ağların kullanımına önemli kısıtlamalar getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, tüm illere gönderdiği “Okullarda Sosyal Medyanın Kullanılması” konulu genelge ile internet ve sosyal medya konusunda önemli değişiklikler yaptı. Buna göre okullarda öğrenci, öğretmen ve yöneticiler ders sırasında veya serbest zamanlarda gerçekleştirdikleri faaliyet, eylem ve durumları kaydederek internet sitesinde ya da sosyal medyada paylaşması durumunda yasal işlem başlatılmasına karar verildi.

Açıklamada okullarda ve sınıflarda kişilerle ilgili çekilen her türlü fotoğraf, video ve ses kaydının başta sosyal medya olmak üzere sanal mecralarda paylaşılmasının uluslararası sözleşmelere, anayasaya ve 1739 sayılı kanuna aykırı olduğunun altını çizen MEB, kurallara uymayan kişiler hakkında mevzuat çerçevesinde önemli yaptırımlar uygulayacak.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap