Altın Portakal tartışmasına siyaset de katıldı…

Antalya Altın Portakal'da 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü alan Nihal Yalçın ile ödül vermek için sahneye çıkan Tamer Karadağlı arasında yaşanan gergin diyalog, sosyal ağların ardından siyasetin de gündemine girdi.

0

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ödül merasimine, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Nihal Yalçın’ın konuşması sırasında, ödülü vermek üzere sahneye çıkan Tamer Karadağlı’nın tavırları damga vurdu.

Sunuculuğunu Şevval Sam ve Yekta Kopan’ın yapmış olduğu gecede Nihal Yalçın Zuhal filmindeki rolüyle ödülünü almak üzere sahneye çıkarak teşekkür konuşması yaparken Karadağlı’nın sık sık saatine bakması dikkati çekti. Konuşmasının ekip arkadaşlarına teşekkür ettiği kısmında Karadağlı, araya girerek ödülü Nihal Yalçın’a uzattı.

Seyircilerin alkışladığı o anlarda Yalçın ise şaşkınlığını gizleyemeyerek “Kim verdi ödülü?” diye sordu. Daha sonrasında ise Karadağlı’ya dönerek “Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?” diye konuştu.

Karadağlı ise “Ödülünüzle beraber konuşun diye” cevabını verdi. Ünlü oyuncunun bu hareketi sosyal ağlarda eleştirildi.

Konuyla alakalı olarak sosyal ağ hesabından da paylaşım yapan Nihal Yalçın, “Lütfen Tamer’ in önüme geçmesine izin vermeyin! Bu gece benim gecem!” dedi.

Kaftancıoğlu: Erkek egemen bakışın çirkin sureti

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da tartışmaya sosyal ağ hesabından paylaştığı bir mesaj ile katıldı.

Kaftancıoğlu şunları yazdı:

Güzelim ülkeyi çok konuşan bayanlar değil boş konuşan erkekler(eril bakışa sahip)bu hale getirdi. Nihal Yalçın tahammül gösterilmeyen kısacık konuşmasında(3.7dk) bayanın gücünü, kararlılığını, T. Karadağlı ise erkek egemen bakışın çirkin bir suretini göstermiştir Kutluyorum.

 

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku