Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Amerikalı teknoloji devi, 12 bin kişiyi işten çıkaracak

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Amerikalı teknoloji devi, 12 bin kişiyi işten çıkaracak
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Intel’den yapılan açıklamada, şirketin yeniden yapılandırmaya giderek,  bulut (cloud) ve akıllı telefon teknolojilerine daha fazla ağırlık vereceği  belirtildi.

Yeniden yapılandırma sayesinde Intel’in daha karlı ve verimli olacağı  ifade edilen açıklamada, şirketin kişisel bilgisayar (PC) alanına artık daha az  önem vereceği aktarıldı. Firmanın dünya çapında 12 bin çalışanın, yani toplam iş  gücünün yüzde 11’inin, gelecek senenin ortasına kadar işten çıkarılacağı  kaydedildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Veri ve internet sektörlerinin şirketin başlıca büyüme alanlarını  oluşturduğuna dikkat çekilen açıklamada bu alanlardaki büyümenin geçen sene  firmaya 2,2 milyar dolar net gelir kazandırarak şirketin toplam gelirlerinin  yüzde 40’ını oluşturduğu ve firmanın PC pazarında yaşadığı düşüşü telafi etmeye  yardımcı olduğu vurgulandı.

Ayrıca, Intel’in bu yılın ilk çeyrek bilançosunun da olumlu geldiği  bildirildi.

Şirketin 2016 ilk çeyreğindeki net geliri, geçen yılın aynı dönemine  göre yüzde 7 artış göstererek 13,7 milyar dolar olduğu belirtildi. Şirket,  2015’in ilk 3 ayında 12,8 milyar dolar kar açıklamıştı.

Intel’in bu yılın ilk çeyreğindeki net karı, geçen yılın aynı dönemine  göre değişmeyerek 2 milyar dolar oldu. Firmanın hisse başına karı da geçen yılın  ilk çeyreğinde 0,41 dolar iken bu yılın aynı döneminde 0,42 dolar oldu.

  

 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/amerikali-teknoloji-devi-12-bin/ekonomi/detay/2230444/default.htm

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap