Amerika’ya Gitmeden Önce Neleri Bilmelisiniz?

0 17

Yabancı bir ülkeye seyahat etmeden önce asla çok hazırlıklı olamazsınız. Amerika Birleşik Devletleri kadar önde gelen bir ulus bile belli bir hazırlık seviyesi alır.

Bunu anlayarak, herhangi bir tatilin seyahat öncesi bölümünün, doğru sayıda tişört paketlediğinizden emin olmaktan daha fazla ayrıntıya dikkat edilmesini gerektiren yönleri vardır.

Bu önemli ayrıntılardan biri, Amerika Birleşik Devletleri’ne girmeye uygun olup olmadığınızı araştırmaktır.

Neyse ki, hangi ülkeden pasaport sahibi olduğunuza bağlı olarak, bu işlem hızlı, basit ve tamamen çevrimiçi olarak gerçekleştirilir.

Amerika Birleşik Devletleri için elektronik sistem seyahat izni (ESTA), Kanada, Avrupa Birliği üyeleri, Avustralya, Birleşik Krallık ve daha fazlası dahil olmak üzere 39 ülkeden pasaport sahiplerine sunulmaktadır.

Bununla birlikte, sanal başvuru sürecinin geri dönüş süresi sadece 48 saat olduğundan, haberler daha da iyi hale geliyor, bu da başvuru sahiplerinin hızlı bir yanıt alacağı anlamına geliyor, bu da erteleyenler için mükemmel.

Sabah uçmaya hazırsanız ve Amerika’ya girmek için bir ESTA’ya ihtiyacınız olduğunu daha yeni fark ettiyseniz , korkmayın, ek bir ücret karşılığında bir saat içinde size yanıt verecek acil bir ESTA seçeneği de var.

ESTA’nızı edindikten sonra, Amerika’ya seyahat etmeden önce bilmeniz gereken başka neler var?

Amerika’nın COVID-19 ile İlgili Giriş Politikası Nedir?

Hükümetlerin sınırlarını yabancı yolculara yeniden açma koşullarının büyük bir kısmı, her ülkenin giriş kısıtlamaları olmuştur.

Virüsün yayılmasını bastırmaya ve insanları sağlıklı tutmaya devam etmek için , dünyanın bir bölgesinden diğerine insan hareketini sınırlamak, yalnızca bireysel bulaşma oranları için değil, aynı zamanda herhangi bir yeni Coronavirüs varyantını içermek için de önemlidir.

Bazı ülkeler, ziyaretçilerin varışta karantinaya alınmasını gerektirir.

Diğerlerinin aşı olduklarına dair kanıta ihtiyacı var ve yine de diğerlerinin her yolcunun son 48 veya 72 saat içinde yapılmış bir negatif PCR testi göstermesine ihtiyacı var.

Peki, ABD bu yelpazenin neresinde?

Amerika’ya Vardıktan Sonra Karantinaya Girmem Gerekir mi?

Hayır, şu an itibariyle Amerika Birleşik Devletleri’ne girerken karantinaya gerek yok. Aslında, tüm ziyaretçileri karantinaya zorlamak hakkında hiçbir zaman çok fazla konuşma olmadı.

Bununla birlikte, CDC ve diğer devlet daireleri, aşılanmış olsanız bile, mümkün olduğunca sosyal mesafeyi korumanızı tavsiye ediyor.

Neyse ki, dünyadaki en ünlü ve güzel milli parklardan bazılarına sahip olan ABD’den sosyal olarak uzaklaşmak için Dünya’daki birkaç yer daha eğlencelidir .

ABD’ye Girmek İçin Aşı Olmam Gerekiyor mu?

Aşı kampanyaları hızlandırıldıktan sonra ABD, nüfusları en yüksek aşı oranlarına sahip ülkeler için listelerin en üstüne çıktı .

Kendi vatandaşlarına öncelik vermek için çabalar olmasına rağmen, ABD şu anda turistlerin varışta tam olarak aşılanmasını şart koşmuyor.

PCR Testine Ne Dersiniz?

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş için Coronavirus ile ilgili bir koşul var.

Ülke ilk kez yabancıların kabulüne yeniden izin vermeye başladığından beri, seyahatlerinin Amerika’ya giden ayağından sonraki 72 saat içinde PCR testinin negatif olduğuna dair kanıt göstermelerini istediler.

Dünyanın dört bir yanındaki bazı havaalanları, yolculara veya transit geçiş yapan kişilere Coronavirus testi sunuyor.

ABD’ye uçuşunuzla sonuçlanan özellikle uzun bir seyahat süreniz varsa, bu 72 saatlik zaman dilimi içinde bir COVID testine erişiminiz olduğundan emin olun.

Yetkililer, yakın tarihli bir negatif PCR’nin belgelerini (dijital veya basılı kopya) sağlamazlarsa, herhangi birinin Amerika Birleşik Devletleri’ne girişini reddetme hakkını saklı tutar.

Amerika’nın COVID-19 Düzenlemeleri Ne olacak?

Hiç kimse, yalnızca kısmen kilitli olan şeyleri bulmak için çok ihtiyaç duyulan bir tatil için dünyayı uçmak istemez. Seyahat yeterince stresli olabilir.

Uzaklaşmanın amacı, hayatınızın günlük sıkıntılarından geçici olarak kaçmaktır, onların her yerde olduğunu hatırlatmamaktır.

Bu nedenle gezginler seyahat etmeden önce gidecekleri yerin yönergelerini araştırmalıdır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bu, başka yerlerden biraz daha fazla araştırma gerektirebilir.

ABD 50 eyalete ve birden fazla bölgeye ayrıldığından, mevcut kısıtlamaların bir resmini çizmek zor.

Bu nedenle, ABD’ye seyahat etmeyi planlayan kişilerin ziyaret etmeyi umdukları yerleri tek tek araştırmaları kesinlikle çok önemlidir.

Bu şekilde, güvenliklerinden emin olabilirler ve vardıklarında bir şeylerin kapalı olduğunu gördüklerinde hayal kırıklığına uğramayacaklarından emin olabilirler.

Yine de, kendinizi yalnızca en sevdiğiniz cazibe merkezinin veya restoranın kapandığını öğrenmek için ABD’yi ziyaret ederken bulursanız, endişelenmeyin.

Her zaman içinde kaybolmak ve her şeyden uzaklaşmak için harika bir açık hava olacak.

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku