Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Andrea Pirlo’dan Fatih Terim’e ŞOK Sözler

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Andrea Pirlo’dan Fatih Terim’e ŞOK Sözler
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

A Milli Takım teknik direktörü Fatih Terim’in Milli Takım kariyerinin sorgulanmasının ardından ilginç detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Fatih Terim’in Milan’da görev yaptığı dönemden öğrencisi olan Andrea Pirlo’nun biyografisinde Terim ile ilgili yer alan bölümler ortaya çıktı.

Pirlo’nun 2014 yılında çıkan “I Think Therefore I Play” isimli biyografisinde Terim ile ilgili yer alan bölümlerde deneyimli teknik adamın “parlak ‘John Travolta’ kıyafetleriyle gezinirken” görülebileceğini ve “ateşli soyunma odası motivasyon konuşmalarından ibaret” olduğunu belirttiği bölümler sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Pirlo’nun biyografisinde yer alan Fatih Terim bölümleri şu şekilde…

“Carlo Ancelotti ve Silvio Berlusconi’nin farklı fikirleri vardı ancak ortak değerleri mevcuttu. Bunu Fatih Terim başta olmak üzere takımın başına geçen diğer teknik direktörler için söyleyebiliriz.

Fatih Terim dikkat çekici bir insandı. Kurallara alerjisi var gibiydi. Onun Milan’ın başına geçtiği ilk günlerden bu yana sonunda görevinden ayrılacağı oldukça belliydi.

Fatih Terim Milan’ın başına geçmeden önce ona istediği her şeyi yapabileceği kulüplerde çalışmış bir teknik direktör. Ancak Milan’da durum farklıydı ve bazı davranışlarının tolore edilemeyeceği belliydi.

Bazen yemeklere geç geliyordu ve resmi davetlere kravatsız katılıyordu. Bazen Adriano Galliani’yi masada yalnız bırakıp “Bizi Bizi Gözetliyor” programını izlemeye gidiyordu. Onu bazen Milano’da parlak ‘John Travolta’ kıyafetleriyle gezinirken görebilirdiniz.

O dönemde kendisinin gölgesi gibi olan ve medyayla ilişkisini kesmesini istediği çılgın bir tercumanı vardı. Milan’da iletişim her zaman çok önemlidir. Ancak Fatih Terim’in tercumanı da her zaman kendisinin anlattıklarını bize iletmeden sorun yaşadı. Bazen Fatih Terim bize 5 dakika boyunca bir şey anlatıyordu ancak tercuman antatılanları bize 5 saniyede özetliyordu.

Göreve başladığı günlerde yaptığı toplantıları ise unutamam. Elindeki tebeşirle tahtaya 11 daire çizerdi. Her futbolcuya 1 daire gibi… Konuşmasına başladığından ortasına gelene kadar tahta oklardan ve karmaşık çizgilerden yuvarlaklar içinde kimin olduğu belli olmayan bir görüntü olurdu. Sadece kalecinin pozisyonunun yerinin değişmediği bir kaos.

Bir keresinde “Costacurta buraya gitmen gerekiyor” dedi. Ben de dayanamayıp, “Patron, gösterdiğin dairede benim olmam gerektiğini söylemiştin, Costacurta’nın değil” demiştim.

Konuşma devam ettikçe savunma ve hücumcular arasındaki daireler karışmaya başlardı. Kendi aramızda bu karmaşık durumla ilgili Berlusconi’nin hayali olan 2-4-4 formasyonu olabileceği konusunda şakalaşmaya başladık.

Üzülerek söylemem gerekir ki, Terim’in taktik bilgisinin sınırlı olmasını ve soyunma odasındaki ateşli motivasyon konuşmalarından ibaret olduğunu anlamamız uzun sürmedi. Bu planı başka takımlarda geçerli olabilirdi ancak burada olamazdı, olmadı da… Milan’da kalmak için bunlardan daha fazlasını yapmaya ihtiyacı vardı…”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap