Ankara Üniversitesi’ndeki kanlı saldırının ayrıntıları

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi’ni kana bulayan saldırının perde arkasında yaşananlara dair çarpıcı bilgilere ortaya çıktı.

Habertürk’ün haberine göre, 4 kişinin hayatını kaybettiği olaya giden süreç şöyle gelişti: Hastanenin fizik tedavi bölümünde yer alan eczanede teknisyen olarak çalışan 43 yaşındaki Enver Türkmen, mesai arkadaşları eczacılar İlknur Yüce (50), Hikmet Türk (49), Gürsu Ulaşan (53) ve Özler Kiriş (34) tarafından yolsuzluk yaptığı iddiasıyla hastane yönetimine şikâyet edildi. Türkmen hakkında soruşturma başlatıldı.

Söz konusu kişiler, bir süre sonra tehdit edildikleri iddiasıyla Türkmen hakkında savcılığa yeni bir şikâyette bulundu.

TAYİNİ ÇIKTI

Türkmen’in dün Cebeci Hastanesi’nden İbn-i Sina Hastanesi’ne tayini çıktı. İddialara göre bu durumu gururuna yediremeyen Enver Türkmen, “Gidersem yolsuzluğu kabul etmiş olurum” diyerek arkadaşlarından özür dilemelerini istedi. Hastane yönetiminden de tayininin iptal edilmesini talep etti.

Bir süre ortadan kaybolan Türkmen, hastaneye döndüğünde ruhsatlı tabancasıyla hakkında şikâyette bulunan eczacı arkadaşlarına kurşun yağdırdı. Özler Kiriş, Gürsu Ulaşan, İlknur Yüce olay yerinde hayatını kaybederken, Hikmet Türk hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay sonrasında silahıyla birlikte yakalanan saldırgan, emniyette verdiği ilk ifadesinde, arkadaşlarının kendisini hırsızlıkla suçladığını belirterek cinayetleri kabul etti.

‘BEN SİZE NE YAPTIM’

Türkmen’in, adını vermek istemeyen bir mesai arkadaşı olayı şöyle anlattı: “Enver, sürekli arkadaşlarına giderek kendisini şikâyet eden kişinin kim olduğunu sordu. Sonra da ‘Ben size ne yaptım? Benden ne istiyorsunuz? Aklandığım halde benimle hâlâ neden uğraşıyorsunuz’ diyerek hastaneden uzaklaştı. Çok geçmeden kötü haberi aldık. Kimseye zarar verecek biri değildi, inanmakta güçlük çekiyoruz.”

Türkmen’in yakın arkadaşlarına sürekli, “Benimle bu kadar uğraşmalarının altında bir şey olabilir, kendi suçlarını benim üzerime yıkmaya çalıştıklarından şüpheleniyorum” dediği de iddia edildi.

‘HER YERDE OLABİLECEK UYUŞMAZLIKLAR VARDI’

Ankara Valiliği kanlı baskınla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Olayın faili Enver Türkmen silahı ile birlikte yakalanmıştır. Olayla ilgili geniş çaplı inceleme ve soruşturma adli makamlar ve polis tarafından yürütülmektedir.”

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş de “Siyasi ya da terör olayı söz konusu değildir. Hastane eczanemizde çatışanlar arasında, her yerde olabilecek bazı uyuşmazlıklar vardı. Bu da bir soruşturma konusuydu, dekanlığımız bunun soruşturmasını yürütüyordu.

Bir bunalım neticesinde, eczanemizin Enver Türkmen isimli çalışanı, eczacılarımıza ateşli silahla saldırıda bulundu. Tıp fakültemizin, üniversitemizin, kaybettiklerimizin ailelerinin başı sağ olsun” dedi.

Habertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası