TÜRKİYE

Ankara’da 20 sokak hayvanını zehirleyen kasap özgür bırakıldı


TÜRKİYE

Ankara’nın Sincan kazasında 6 köpek ve 14 güvercini zehirli tavuk eti vererek telef ettiği savıyla kasabın özgür bırakıldığı belirtildi …Ankara’nın Sincan kazasında 6 köpek ve 14 güvercini zehirli tavuk eti vererek telef ettiği savıyla kasabın özgür bırakıldığı belirtildi. 

Geçtiğimiz salı günü Menderes Mahallesi’nde bulunan Nacip Fazıl Parkı’nda bulunan hayvanları beslemek için gidenler, 2 sokak köpeğinin alanda kıvrandığını gördü. Veteriner kliniğine götürülen köpekler kurtarılamadı. Bir gün sonra tıpkı parkta 4 köpek ve 14 güvercinin de birebir formda telef olduğu belirlendi.

Yapılan incelemede köpekler ve güvercinlerin zehirli tavuk eti verilerek telef edildiği belirlendi.

KASAP GÖZALTINA ALINDI

Yerdeki hayvanseverlerin şikayeti üzerine polis, çalışma başlattı. Görgü tanıklarının tabirleri doğrultusunda yapılan araştırmada hayvanları, kasaplık yapan evli ve 2 evlat pederi İsmail K.’nın zehirlediği belirlendi. Gözaltına alınan İsmail K.’nın salı akşamı saat 20.40 sıralarında park içinde bulunan kameriyenin kenarına siyah poşet içinden çıkardığı etleri bıraktığı ve bunları yiyen hayvanların zehirlendiği saptandı.

ETLERE FARE ZEHİRİ KARIŞTIRMIŞ

İsmail K, polisteki sorgusunda da kasap olarak çalıştığı Ayaş’taki dükkanda iş alanına daima giren farelerin öldürülmesinde kullandıkları ismini bilmediği beyaz renkte toz zehri tavuk ve al et kesimlerine karıştırarak hayvanlara verdiğini itiraf etti. İsmail K., kendisi ve evlatlarının sokak köpeklerinden korktuğu için aksiyonu gerçekleştirdiğini de söyledi.

İsmail K., sorgusu akabinde adliyeye sevk edilirken, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı.