Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bu anket kaçak saraya korku saldı!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bu anket kaçak saraya korku saldı!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Yeniçağ Gazetesi yazarı Batuhan Çolak, muhalefet cephesinden üst üste gelen hamlelerin, anket sonuçlarına yansıdığını, CHP ve İYİ Parti’ye anket gönderen firmaların, aynı uygulamayı AKP için de yaptığını, bu durumun, külliyedeki rahatsızlığı artırdığını kaydetti.

‘Saray’ı rahatsız eden anket sonuçları’ başlığıyla kaleme aldığı yazıda, anketlerde son derece çarpıcı neticelerin olduğunu belirten Çolak, “İYİ Parti’nin oyları, milletvekili transferi öncesinde yüzde 16 civarındaydı, son gelen ankete göre oylar yüzde 3 artarak, yüzde 19’a yükseldi” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

En dikkat çekici değişimin, Cumhurbaşkanlığı adaylarında yaşandığını bildiren Çolak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oylarının, AKP ve MHP‘nin aldığı oyların altında gözüktüğünü yazdı. Çolak, şunları aktardı:

“Bu değişim, MHP seçmeninin milletvekili seçiminde Cumhur İttifakı‘na oy verip, başkanlık seçiminde tercihini Meral Akşener‘den yana kullanacağını gösteriyor. Tıpkı Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemdeki gibi. O zamanlar MHP’nin adayı Mevlüt Karakaya, yüzde 7 oy alırken, il genel meclisi seçimlerinde MHP’nin oyu yüzde 17’ye yükselmişti. MHP’li seçmenin büyük çoğunluğu büyükşehirde oyunu Mansur Yavaş’tan yana kullanmıştı.

AKŞENER İYİ PARTİ OYLARININ 8 PUAN ÖNÜNDE

Yine benzer bir refleks ortaya çıkıyor. Gezici anket firmasından gelen son verilere göre Akşener’in oyu yüzde 27 seviyesinde. İYİ Parti’nin oylarından yüzde 8 daha fazla.

Gelen anket sonuçları özellikle Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki rahatsızlığı da artırdı. Çünkü CHP ve İYİ Parti’ye anket gönderen firmalar, AK Parti’ye de gönderiyor. Böyle bir tabloda AK Parti’den çok sürpriz paket açıklamaları, ikramiye ve af girişimleri gelebilir.”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap