Anne Adayları İçin En Kolayı Ağrısız Doğum

0 65

Siz bir anne adayısınız. Muhtemelen mutluluktan havaya uçuyorsunuz. Aklınızda da birtakım sorular var. Bunlar; çocuğunuzun sağlıklı olup olmayacağı, nasıl bir geleceği olacağı gibi sorular. Kendiniz için ise aklınıza takılan tek bir soru var. ‘doğumum nasıl geçecek?’ bu sorunun kafanızı kurcalaması çok normaldir.

Çünkü dinlediğiniz doğum anılarının pek çoğu, oldukça sancılı ve anne adayına acı veren cinstendir. Fakat siz bunları dinleyip, telaş yapmamalısınız. Çünkü bu anılar artık çok eskide kaldı.

Gelişen tıp bilimi sayesinde, artık acı veren doğumlar son buluyor. Bu nasıl oluyor diye soruyorsanız, cevabı çok basit: Ağrısız doğum.

Ağrısız doğuma, prenses doğum ya da epidural doğum adı da verilmektedir. Doktorların, anne adaylarına tavsiye ettiği bu yöntemin, herhangi bir olumsuz tesiri yoktur.

Anne adayı hiçbir sıkıntı yaşamayacağı gibi, bebek üzerinde de olumsuz bir etki uyandırmaz. Oldukça başarılı ve sakin bir doğum gerçekleştirilir.

Ağrısız doğumun başlaması için, öncelikle rahim ağzının açılması beklenir. Bu açılmanın da, 4 cm’i bulması gerekmektedir. Bundan sonra, anne adayı oturur pozisyona alınır.

Sonrasında ise antiseptik kremler sürülerek, mikroplu bel ve sırt bölgesi temizlenir. Sonrasında ise iğne yapılacaktır. İğnenin amacı ise bölgeyi uyuşturmaktır.

Bel bölgenizde uyuşma sağlandığında ise epidural bölgeye katatent takılır. Katatentin içi, ilaç doludur. Ve bu ilaçlar, anne adayının hiçbir ağrı çekmemesini sağlar. Ağrısız doğum sayesinde, anne adayları rahat bir biçimde bebeklerini doğururlar.

Ağrısız doğum, ülkemizde en çok başvurulan doğum biçimidir. Bunun için, pek çok kentte bu uygulamaya rastlarsınız. Bunların başında ise İzmir gelmektedir.

İzmirli anne adayları, büyük bir huzur içerisinde bebeklerini dünyaya getirebilirler. Ağrısız doğum, bütçenizi de zorlamayan uygun fiyatlar karşılığında yapılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku