Anneler Günü’nde anneler ve çocuklarına yeni türkü – Kültür

0 14

[ad_1]

İş Sanat Anneler Günü’nde Türkiye’nin köklü müzik gruplarından Yeni Türkü’yü video paylaşım platformu kanalında anneler ve evlatları ile bir araya getiriyor. Derya Köroğlu (vokal, akustik gitar), Erkin Hadimoğlu (klavye, vokal), Furkan Data (klasik kemençe, ud, vokal), Sezer Alemdar (basgitar), Serdar Barçın (flüt, saksafon), Bahadır Tanrıvermiş’in (davul) yer almış olduğu Yeni Türkü, “Sezenler Olmuş”, “Vira Vira” ve “Aşk Tekrardan” benzer biçimde kuşakları buluşturan şarkılarını seslendirecek. İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiz olarak canlı kaydedilen konser, ilk gösterimin yapılacağı 9 Mayıs saat 20.30’dan itibaren kültür merkezinin video paylaşım platformu kanalında ve web sitesinde yayında olacak.

Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Umut Besen’i Pamela ve Melek Mosso’yla beraber sahnesinde konuk edecek olan kültür merkezi, 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı ise Sattas, Ceza ve Melek Mosso ile kutlayacak. İş Sanat, Nisan sonu itibariyle 30 milyona yakın izlenmeye ulaşan 21. sezonunu, açılış konserinde olduğu benzer biçimde çoğunluğu bağımsız çalışan müzisyenlerin oluşturduğu İstanbul Ensemble konseri ile 31 Mayıs’ta tamamlayacak. Kültür merkezinin “dayanışma ve ümit” diye isimlendirdiği bu sezonun konser ve etkinlikleri yıl süresince parasız erişime açık duracak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku