AÖL telafi sınavı ne zaman yapılacak 2021? AÖL telafi sınavına kimler girebilir?

0 10

[ad_1]

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca düzenlenen AÖL telafi imtihanı 2021 yaklaşıyor. Herhangi bir nedenden dolayı 25 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasından sınava giremeyen öğrenciler için AÖL telafi imtihanı 2021 düzenlenecek. Ulusal Eğitim Bakanlığı resmi web sitesinde açıklanan takvime bakılırsa öğrenciler AÖL telafi sınavına başvurabilecek.

AÖL TELAFİ SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafınca düzenlenen Açık Öğretim Lisesi (AÖL) telafi sınavına ilişkin detaylar belli oldu. Lise eğitimini uzaktan gören ve 25 Şubat ve 1 Mart tarihleri arasından gerçekleşen online sınavlara katılamayan öğrenciler AÖL telafi sınavına girebilecek. MEB tarafınca açıklanan geçmişine bakılırsa AÖL telafi imtihanı 27 Temmuz 28 Temmuz tarihleri içinde yapılacak. Gösterilen duyuruya bakılırsa AÖL telafi sınavları 27 Temmuz 2021 zamanı saat 09.30’dan 28 Temmuz 2021 zamanı saat 23.59’a kadar devam edecek.

AÖL TELAFİ SINAVI 2021 ONLİNE MI OLACAK?

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca düzenlenen AÖL telafi imtihanı tıpkı AÖL 3. Dönem sınavları benzer biçimde online (çevrimiçi) olarak gerçekleşecek. AÖL telafi imtihanı online platform üstünden gerçekleşecek. Açık Öğretim Lisesi (AÖL) telafi imtihanı geçmiş sınavlara benzer şekilde gerçekleşecek.

AÖL TELAFİ SINAVINA KİMLER GİREBİLİR 2021?

MEB tarafınca meydana getirilen duyuruya bakılırsa; 2021-2021 Eğitim ve Öğretim yılının 1.döneminde 25 Şubat ve 1 Mart tarihlerinde gerçekleşen online sınavlara katılamayan öğrenciler AÖL telafi sınavına girebilir. AÖL telafi imtihanı 2021 3.dönem sınavları benzer biçimde online gerçekleşecek. Bakanlıktan meydana getirilen duyuruda detaylar belli oldu. Buna bakılırsa Batı Avrupa ve Balkanlar programı hariç sınava herhangi bir nedenden dolayı katılamayan öğrenciler 27 Temmuz ve 28 Temmuz tarihleri içinde çevrim içi (online) AÖL telafi sınavına katılabilecek. AÖL telafi imtihanı hakkı bulunmayan adayların kayıt yenileme ve ders seçme işlemleri AÖL BYS üstünde otomatikman gerçekleşecek.

AÖL telafi imtihanı ne süre yapılacak? AÖL telafi sınavına kimler girebilir? AÖL telafi imtihanı online mı olacak? sorualrının yanıtını yanıtladık. Siz de AÖL telafi imtihanı ile ilgili sorularını yorumlara yazabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku