Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Apple Refurbished ürünlere Hindistan Hükumetinden Ret!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Apple Refurbished ürünlere Hindistan Hükumetinden Ret!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Refurbished yani Yenilenmiş Ürünlerin satışı birçok firma tarafından yapılan bir satış şeklidir. Yurt dışında uzun zamandır kullanılan bu yöntemin ülkemizdeki teknoloji marketlerde de görmekteyiz. Apple‘da birçok ülkede online mağazası üzerinden bile bu satış işlemini gerçekleştirmektedir. Sadece cep telefonu değil, tablet ve bilgisayar da satan Apple‘ın yeni hedefi 3. dünya ülkeleriydi. Apple Refurbished ürünler ile büyük satış rakamlarına ulaşmanın hayalini kuruyor.

 

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bu bağlamda Hindistan‘da da refurbished ürün satışı gerçekleştirmek isteyen Apple‘ın önüne Hindistan anayasası çıktı. Ülkede refurbished ürünlerin satışı yasa ile engellenen Hindistan Hükumetine satış için başvuruda bulunan Apple‘ı Hindistan Hükumeti reddetti ve “ülkemizde yenilenmiş ürün satamazsınız” dedi.

Çinli firmalar derin bir “Ohhh” Çekti’

Dünyanın en büyük 2. pazarında yenilenmiş ürün satışı ile elini güçlendirmek isteyen Apple‘ın karşında bu durumu sevinç içinde karşılayan Xiaomi, Oppo ve Vivo bulunuyor. Bu ülkede ciddi satış rakamlarına ulaşan Çinli firmalar üzerinde yenilenmiş iPhone SE ciddi bir rahatsızlık yaratmıştı. Daha uygun fiyatlı iPhone 5S ve hatta iPhone 6 satışı ise Çinli, firmaların ellerindeki en büyük koz olan “fiyat etiketini” ellerinden alabilirdi. Neyse ki! beklenen olmadı.

Bakalım önümüzdeki dönemde Apple’ın Hindistan planları arasında neler olacak?

iPhone 7’deki Akıllı Bağlantı Noktası Ne İşe Yarayacak? iPhone 7
Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : Milliyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap