Apple tartışmalı çocuk güvenliği özelliklerinin lansmanını erteledi

0 55

Apple, “müşterilerden, savunma gruplarından, araştırmacılardan ve diğerlerinden gelen geri bildirimlere dayanarak” “kritik öneme sahip çocuk güvenliği özelliklerini” sunma planlarını ertelediğini, çünkü gizlilik endişeleri ortaya çıktıktan sonra “iyileştirmeler yapmak” için daha fazla zaman almak istediğini söyledi.

Apple, bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planladığı tartışmalı çocuk güvenliği özelliklerinin dağıtımını ertelediğini duyurdu.

Gecikmenin uzunluğu net değil, ancak şirket, iPhone resimlerini iCloud’a yüklenmeden önce otomatik olarak taramayı içeren CSAM (çocuk cinsel istismarı materyali) tespit sisteminin Ağustos ayında duyurulmasının ardından önemli eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

Akademisyenlerin ve güvenlik uzmanlarının korkularından biri, sistemin hükümet yetkililerinin ilgisini çekebilecek CSAM dışı görüntüleri aramak için değiştirilebileceğiydi.

Apple Cuma günü yaptığı açıklamada, planları “çocukları, onları işe almak ve sömürmek için iletişim araçlarını kullanan yırtıcılardan korumaya ve CSAM’ın yayılmasını sınırlamaya yardımcı olmayı amaçlayan özellikler” olarak nitelendirdi.

“Müşterilerden, savunma gruplarından, araştırmacılardan ve diğerlerinden gelen geri bildirimlere dayanarak, kritik öneme sahip bu çocuk güvenliği özelliklerini yayınlamadan önce girdi toplamak ve iyileştirmeler yapmak için önümüzdeki aylarda ek zaman ayırmaya karar verdik.”Reklamcılık

NSPCC’nin çevrimiçi çocuk güvenliği politikasının başkanı Andy Burrows şunları söyledi: “Bu inanılmaz derecede hayal kırıklığı yaratan bir gecikme. Apple, çocukları çevrimiçi istismardan korumakta yadsınamaz bir şekilde büyük bir fark yaratacak gerçekten önemli teknolojik çözümler sunma yolunda ilerliyordu ve bir endüstri standardı belirleyebilirdi.

“Çocuk istismarı görüntülerini gizliliği koruyan bir şekilde tarayan ve kullanıcı güvenliği ve gizliliğini dengeleyen orantılı bir yaklaşım benimsemeye çalıştılar.

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku