Apple’dan Beklenen iOS 10 açıklaması

0 1

Apple’ın iPhone’lar için çıkardığı yeni işletim sistemi iOS 10 kullanıcıların cihazlarında sorun yarattı. Kullanıcılar telefonlarının yükleme esnasında donduğunu ifade ederken Apple sorunun çözüldüğünü belirterek “Yazılım güncellemesinin yayınlandığı ilk saat içerisinde az sayıda kullanıcının etkilendiği bir sorunla karşılaştık ancak bu hızla çözüldü. Bu problemle karşılaşanlar güncellemelerini iTunes’a bağlanarak tamamlayabilir veya destek için Apple ile iletişime geçebilirler.” açıklamasını yaptı.

ABD’li teknoloji şirketi Apple geçtiğimiz günlerde yeni mobil telefonu iPhone 7’yi tanıtarak büyük sükse yaptı. Şirketin tanıtım esnasında görücüye çıkardığı bir dizi yenilikten biri de Apple’ın yeni işletim sistemi ‘iOS 10’du. Salı akşamı geç saatlerde dünya çapında güncellemeye açılan yeni sistem, güncellemenin ilk saatlerinde sorunlarla karşılaştı.

Çok sayıda kullanıcı güncelleme esnasında birçok aksaklıktan şikâyet ederken en çok da cihazların işlem esnasında donmasından yakınıldı.

Apple ise yaptığı açıklamada sorunun çözüldüğünü belirterek, “Yazılım güncellemesinin yayınlandığı ilk saat içerisinde az sayıda kullanıcının etkilendiği bir sorunla karşılaştık ancak bu hızla çözüldü. Bu problemle karşılaşanlar güncellemelerini iTunes’a bağlanarak tamamlayabilir veya destek için Apple ile iletişime geçebilirler” ifadelerini kullandı.


 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku