Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

“Karınca İncitmez Artur Balyan’ın Tuhaf İntikam Planı”

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 “Karınca İncitmez Artur Balyan’ın Tuhaf İntikam Planı”
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Bilim tartışmalarının sevilen yazarı Alper Bilgili bu kez öykü bir kitabı ile okurlarına sesleniyor. Bilgili’nin “Bilim Ne Değildir?” ve “Darwin ve Osmanlılar” kitaplarından sonra yayımlanan “Karınca İncitmez Artur Balyan’ın Tuhaf İntikam Planı” isimli kitabında okuyucuyu şaşırtmaktan aldığı keyfe tanık olacak, öykülerin beklenmedik yerlere gidişini zevkle okuyacaksınız… 

Sıradan bir Boğaz yolculuğunun bir intikam planına dönüşebileceğini kim bilebilirdi?
Artur Balyan’ın tuhaf ve bir o kadar anlamlı planı başarılı olacak mı?

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kumarbaz Sabri’nin kaplumbağa olma serüveninden Yeşilçam’a, Endülüs’ten İç Ege’nin kurak yazına, TRT yılbaşı programından Amsterdamlı jonglörlere, Knidoslu Teo’dan Napolyon taraftarı tutsaklara kadar pek çok orijinal mekân ve kişinin konu edildiği lezzetli öykülerle dolu “Karınca İncitmez Artur Balyan’ın Tuhaf İntikam Planı” bir bilim insanının gözünden öykü lezzetini sunuyor. Vadi Yayınları etiketiyle okuyucuyla buluşan kitap, farklı kurgusunun yanı sıra ilginç karakterleriyle de bir solukta okunacak bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Alper Bilgili Kimdir?


Alper Bilgili, 1980 yılında doğdu. 1999 yılında Denizli Anadolu Lisesi’nden, 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Aynı bölümde Yüksek Lisans çalışmalarını tamamladı. Amsterdam Vrije Üniversitesi’nde sosyoloji ve antropoloji dersleri aldı. Doktora derecesini İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yazdığı “Sosyal Etkenlerin Bilimsel Bilginin Oluşumundaki Rolünün Analizi: Kuhn ve Güçlü Program Örneği” başlıklı teziyle 2013 yılında elde etti. Post-doktora çalışmalarını İngiltere’de, Leeds Üniversitesi’nde, bilim tarihi ve bilim felsefesi alanlarında sürdürdü. Doçentlik derecesini bilgi ve bilim sosyolojisi alanındaki çalışmaları ile elde etti.

Akademik makaleleri ve değerlendirmeleri British Journal for the History of Science, Studies in History and Philosophy of Biological and Biomedical Sciences, Annals of Science ve Scottish Journal of Theology gibi prestijli dergilerde yayımlanan Alper Bilgili, İngiliz Bilim Tarihi Topluluğu (The British Society for the History of Science) Uluslararası Danışma Kurulu üyesidir. Alper Bilgili halen Acıbadem Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Alper Bilgili’nin Bilim Ne Değildir isimli kitabı 2017 yılında Doğu Kitabevi’nden, son kitabı Darwin ve Osmanlılar ise 2018 yılında Vadi Yayınları’ndan çıkmıştır. Alper Bilgili evli ve bir çocuk babasıdır.

İletişim:
alperbilgili.com Twitter, Instagram, YouTube: @dralperbilgili

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap