Aşı olmayanlara büyük şok: TBMM’de yasa teklifi verildi!

0

Cumhuriyet Halk Partisi, TBMM’ye verdiği teklifte, koronavirüs salgınından yaşamını kaybedenlerin büyük bölümünün aşısızların bulunduğunu altını çizdi.

Daha fazla mesaj

26 Ekim Salı Reyting sonuçları: Hangi yapım reytinglerde…

Babasının tabutu önünde seksi poz verdi! Sosyal Medya…

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, çift doz aşı olmayan yurttaşların toplu alanlara girmelerinin kısıtlanması için TBMM’ye kanun teklifi verdi.

Koronavirüs salgınından yaşamını kaybedenlerin büyük bölümünün aşısızlar bulunduğunu hatırlatan Fikret Şahin, “Pandemiye karşı tek silahımız aşı, toplumsal aşılama olmadan pandeminin üstesinden gelmek mümkün değil” dedi.

Cumhuriyet’ten Sibel Bahçetepe’nin haberine bakılırsa; 14 Ocak’tan bu yana yurt genelinde yürütülen aşılama kampanyası üstünden geçen sekiz ayda toplumun sadece yüzde 42’sinin aşılanabildiğini anımsatan CHP’li Şahin, “Aşılama faaliyeti, hem fertleri hem de toplumun tamamını bulaşıcı hastalıklardan korumaya yönelik en etkili koruyucu sıhhat tedbiridir.

Sadece vatanımızda sırası gelmesine karşın aşısını olmayan 20 milyonun üstünde vatandaşımız bulunmaktadır. Bu da pandeminin tesirini devam ettirmekte, yeni varyantların yayılmasına niçin olmaktadır” diye konuştu.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku