Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Askeri kargo uçağı Wuhan’dan tahliye için havalandı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Askeri kargo uçağı Wuhan’dan tahliye için havalandı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Son dakika haberi! 

Yeni tip koronavirüs salgınının yaşandığı Çin’in Vuhan kentindeki Türk vatandaşlarını Türkiye’ye getirecek, ambulansa dönüştürülen askeri kargo uçağı, Etimesgut Askeri Havaalanı’ndan Çin’e hareket etti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından dün Etimesgut Askeri Havaalanına gelen Türk Hava Kuvvetlerine ilişkin A400M kargo uçağı, burada yakıt ikmali yaptı. Daha sonra uçağa, Çin’e gidecek ekip için gözetici kıyafetler, maskeler, dezenfektan materyaller ile vesair tıbbi gereçler ve besin materyalleri yüklendi. TİKA ve Sıhhat Bakanlığı tarafından Çin’e gönderilmek üzere hazırlanan tıbbi materyal yardımı da uçağa alındı.

Sıhhat Bakanlığınca planlanan büyük tahliye operasyonu kapsamında, alınan olurların akabinde 2 enfeksiyon eksperi, 4 enfeksiyon denetim hemşiresi ve sıhhat ekibinin de konum aldığı uçak bugün saat 12.05’te havalandı.

Uçak, salgının yaşandığı Vuhan’da yaşayan ve Türkiye’ye dönme taleplerini ileten 34 Türk vatandaşı ile 7 Azeri, 7 Gürcü ve 1 Arnavut vatandaşını Türkiye’ye getirecek.

Sıhhat denetimlerinin akabinde uçağa binecek 49 kişi, Türkiye’ye geldikten sonra Ankara’da hazırlanan bir hastanedeki karantina odasına alınacak.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap