ASLINDA NE KADAR BOYAYA İHTİYACINIZ VAR?

0 66

Hiç kendinizi yeni boyanmış odanızda neredeyse tamamen dolu boya kutuları ile çevrili otururken buldunuz mu? İhtiyacınız olan boya miktarını abartmak sadece mali bir hata değil, aynı zamanda artık boyadan kurtulmaya çalışırken bir rahatsızlık da olabilir.

Belki odanın yarısını boyadınız ve aşağıya baktınız, ancak çok kısa olduğunuzu ve işi bitirmek için sürecinizi duraklatmanız gerektiğini fark ettiniz. Biraz hesaplama, araştırma ve biraz planlama ile, bir sonraki proje için boya satın aldığınızda bu sorun hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak.

Birinci Adım: Görselleştirin

İlk olarak, ne tür bir alanı boyamayı planladığınızı gözünüzde canlandırın. Misafir banyosu, yeni tadilattan geçmiş oturma odanız ve mutfağınızdan çok daha az boya gerektirecektir. Ardından, boyamayı beklediğiniz odanın alanını ölçün, bu sonraki bölümdeki ipuçlarıyla daha kolay hale getirilebilir! (gelen hesaplama için ipuçları). Boyalı odanızı görselleştirmek ve buna göre planlama yapmak, boyama deneyiminize hazırlanmanıza yardımcı olabilir.

İkinci Adım: Hesaplayın

Görselleştirme sürecinden sonra sıra ölçmeye gelir. Çoğumuz boya uzmanı olmadığımız için, kafanızın üstünü boyamak istediğiniz alanın gerçek kare görüntülerini bilmeniz beklenmez. Çevrimiçi bir hesap makinesi kullanmak veya bir boya uzmanına danışmak, hesaplama sorununu çözmeye yardımcı olabilecek iki araçtır. Ancak, her duvar için basit bir yükseklik ve genişlik hesaplaması başlamanıza yardımcı olabilir. İpucu: Pencere ve kapıların ölçülerini hesaba katmayı unutmayın.

Tipik olarak, bir kiloluk bir boya kutusu, banyo gibi tipik küçük bir odayı hesaba katabilecek 400 metre kareye kadar bir alanı kaplar . Ortalama büyüklükteki bir oda yaklaşık 800 fit karedir, bu nedenle iki kutu boya ile kaplanmalıdır, vb. İstanbul Boyama Şirketi web sitesi aracılığıyla malzeme kalitesi, evin koşulları ve odaların boyutları gibi faktörlere dayalı fiyatlandırma tahminlerini kontrol etmeyi unutmayın .

Üçüncü Adım: Boya

Son olarak, eğlenceli kısım! Boyama zamanı geldiğinde ve profesyonel bir ekip tuttuysanız, hazırlıklı olduğunuzdan emin olun. Alanın temizlenmesi, duvardan eşyaların çıkarılması ve kabloların sökülmesi gibi boyama gününe hazırlanmak için ayrıntıları teyit etmek için boyama öncesi kontrol listeleri vardır .

Doğru araştırma, görselleştirme ve hesaplama ile, projeniz için gereken doğru miktarda boya satın aldığınızı bilerek arkanıza yaslanıp rahatlayabilirsiniz. Veya zamandan ve enerjiden tasarruf edin ve Boyama Şirketindeki profesyonelleri işe alın!

Bugün bizimle iletişime geçin ve eviniz için hangi boyanın en iyi olduğunu ve gerçekten ihtiyacınız olacak boya miktarını öğrenmek için boyama uzmanlarımızdan biriyle bir görüşme ayarlayın.

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku