Teknoloji

Asus Transformer Book Şimdiden Beğeni Topluyor


Teknoloji

Deneyimli bilgisayar üreticisi Asus Transformer Book modellerine yeni bir cihaz daha eklemeye hazırlanıyor. İşte yeni modelin özellikleri…Bu zamana kadar birbirinden güçlü ve bir o kadar da başarılı bilgisayar modellerine imza atan Asus, bilindiği üzere son yıllarda akıllı telefon sektöründe de yükselişe geçti. Bunu bir kenara bırakıp firmanın bilgisayar sektöründe satışa sunduğu ürünlerine göz attığımızda ise yenilikçi ve kullanıcı odaklı cihazlar ile karşılaşıyoruz. Nitekim şirketin üzerinde çalışmakta olduğu yeni ürünü Asus Transformer Book T302, ikisi bir arada bilgisayar modelleri arasına girmeye hazırlanıyor.

Açıklanan bilgilere göre Asus’un daha önce satışa sunmuş olduğu T300 modelinin yerini alması beklenen yeni Asus Transformer Book, beraberinde Intel tarafından geliştirilen Core M Broadwell mimarili işlemci ile gelecek. İddialar, Asus’un henüz bu konuda net bir karar vermediği yönünde. Zira Skylake mimarili düşük güçte bir işlemci ile de karşılaşmamız ihtimaller dahilinde. Bunun dışında 512 GB SDD, 12.5 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlük sunan ekran, 8 GB RAM, 2 x USB 3.0 Type-C çıkışı ve SD kart girişi gibi özellikler de yeni bilgisayar modelinde yer alanlar arasında.

Windows 10 işletim sistemini kullanacağı söylenen yeni modelin WQHD ekran ile gelebileceği de belirtiliyor. 8 saat pil ömrü sunması beklenen cihaz adına yeni bilgiler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz, gözünüz bizde olsun.

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : Milliyet