Atatürk Havalimanı’nda Patlama!

Atatürk Havalimanı’nın Dış Hatlar geliş terminalinde iki patlama meydana geldi, ölü ve yaralılar olduğu belirtiliyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Meclis Genel Kurulu’nda 10 vatandaşın saldırıda hayatını kaybettiğini duyurdu.

Atatürk Havalimanı’nda bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada yaşanan saldırıda 10 vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı. Bozdağ teröristlerden birinin ateş açtığını daha sonra ise kendini patlattığını belirtti.

Reuters: Saldırganlar X-ray cihazına girmeden kendini patlattı

Reuetrs’a konuşan Türk yetkililer iki saldırganın x-ray cihazına girmeden önce kendilerini patlattığını açıkladı.

Görgü tanığı Ercan Ceyhan’ın ifadesine göre havalimanında bulunan taksiler yaralıları taşıyor. Tanığın ifadesine göre havalimanında önce silah sesleri daha sonra ise iki patlama meydana geldi ve olay yerinde çok sayıda ambulans bulunuyor. Yaralılar Bakırköy Devlet Hastanesi’ne getiriliyor.

Türk yetkililer: Atatürk Havalimanı’nda patlama, yaralılar var

Türk yetkili Reuters’a olayla ilgili açıklamada bulundu. Yetkiliye göre, Atatürk Havalimanı’ndan iki patlama meydana geldi ve yaralılar var.

Giriş-çıkışlar kapatıldı

Sağlık ekipleri ilk müdahalesini yaptığı yaralıları hastanelere sevk ederken, Atatürk Havalimanı giriş ve çıkışa kapatıldı.

Kriz masası oluşturuluyor

Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlama hakkında, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve İstanbul Valisi
Vasip Şahin’i telefonla arayarak bilgi aldı.

Yıldırım, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı bünyesinde kriz masası oluşturulması talimatını verdi.

Uçakların kalkışına izin verilmiyor

Atatürk Havalimanı’ndan pist başında bekleyen uçakların kalkışına izin verilmiyor.

Ayrıntılar geliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası