Atatürk tablosu Meclis lokantasından kaldırıldı! Yerine televizyon koyuldu

0

Muhalefet kulisindeki mareşal üniformalı Atatürk tablosunu kaldıran Meclis yönetimi, Savarona yatında rakı eşliğinde yemek yediği tabloyu da kaldırdı. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “Meclis Başkanı’nın Atatürk sıkıntısı devam ediyor. Tamiratı, boya-badanayı bahane ederek Atatürk’ün fotoğraflarını ya kaldırtıyor ya da yerlerini değiştiriyor. Atatürk onları her yerde rahatsız ediyor” dedi.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Atatürk’ün mareşal kıyafetli tablosunun kaldırılması tartışmasına sahne olan Meclis, başka bir tablo olayıyla daha gündeme geldi. Yıllardır milletvekilleri lokantasında sergilenen ve Atatürk’ü deniz kenarındaki yemek masasında rakı bardağıyla resmeden tablo da kaldırıldı.

Ünlü Ressam Yaşar Çallı imzasını taşıyan tablo, 15 Temmuz’dan sonra tadilata giren lokantanın duvarından kaldırıldı ve tadilat sonrası yerine asılmadı.Meclis yetkililerinin, “Tadilat devam ediyor” diye savunma yapmasına karşın lokanta duvarlarına diğer çini tabloların asıldığı, yerine asılmayan Atatürk tablosunun olduğu yere ise televizyon monte edildiği görüldü.
“Boya badana bahane…”

Atatürk’ü, Dolmabahçe Sarayı’nın rıhtımında, Savarona yatında rakı bardaklı sofrada gösteren tablonun kaldırılmasına CHP’liler tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “Meclis Başkanı’nın Atatürk sıkıntısı devam ediyor. Tamiratı, boya-badanayı bahane ederek Atatürk’ün fotoğraflarını ya kaldırtıyor ya da yerlerini değiştiriyor. Atatürk onları her yerde rahatsız ediyor” dedi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku