Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Atatürk tablosu Meclis lokantasından kaldırıldı! Yerine televizyon koyuldu

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Atatürk tablosu Meclis lokantasından kaldırıldı! Yerine televizyon koyuldu
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Muhalefet kulisindeki mareşal üniformalı Atatürk tablosunu kaldıran Meclis yönetimi, Savarona yatında rakı eşliğinde yemek yediği tabloyu da kaldırdı. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “Meclis Başkanı’nın Atatürk sıkıntısı devam ediyor. Tamiratı, boya-badanayı bahane ederek Atatürk’ün fotoğraflarını ya kaldırtıyor ya da yerlerini değiştiriyor. Atatürk onları her yerde rahatsız ediyor” dedi.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Atatürk’ün mareşal kıyafetli tablosunun kaldırılması tartışmasına sahne olan Meclis, başka bir tablo olayıyla daha gündeme geldi. Yıllardır milletvekilleri lokantasında sergilenen ve Atatürk’ü deniz kenarındaki yemek masasında rakı bardağıyla resmeden tablo da kaldırıldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ünlü Ressam Yaşar Çallı imzasını taşıyan tablo, 15 Temmuz’dan sonra tadilata giren lokantanın duvarından kaldırıldı ve tadilat sonrası yerine asılmadı.Meclis yetkililerinin, “Tadilat devam ediyor” diye savunma yapmasına karşın lokanta duvarlarına diğer çini tabloların asıldığı, yerine asılmayan Atatürk tablosunun olduğu yere ise televizyon monte edildiği görüldü.
“Boya badana bahane…”

Atatürk’ü, Dolmabahçe Sarayı’nın rıhtımında, Savarona yatında rakı bardaklı sofrada gösteren tablonun kaldırılmasına CHP’liler tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “Meclis Başkanı’nın Atatürk sıkıntısı devam ediyor. Tamiratı, boya-badanayı bahane ederek Atatürk’ün fotoğraflarını ya kaldırtıyor ya da yerlerini değiştiriyor. Atatürk onları her yerde rahatsız ediyor” dedi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap