Atatürk Üniversitesi AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman? ATA AÖF yaz okulu ücretleri ne kadar?

0 10

[ad_1]

Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi AÖF yaz okulu kayıtları duyusunun yayınlanmasının arkasından adayların yaz okulu kayıt süreci başladı. Yaz okulu kayıtları, yaz okulu ücretleri, yaz okulu imtihan tarihleri şeklinde mevzuları merak eden öğrenciler Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi’nin yayımladığı duyurunun arkasından netlik kazanmıştır.

ATA AÖF YAZ OKULU KAYITLARI NE ZAMAN?

Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu kayıtları öğrenciler yaz okulu kayıt ücretini yatırması ve ders seçimi yapmasının arkasından başlamış olacak. Öğrenciler kayıt işleminin arkasından imtihan yeri tercihi meydana getirecek ve meydana getirilen tercihler onay işleminin arkasından değiştirilemeyecek. 12 Eylül 2021 tarihinde yapılacak olan sınavlar karşı karşıya gerçekleştirilecek. Herhangi bir halde sınava giremeyen öğrenciler için mazeret imtihanı yapılmayacak.

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÖF YAZ OKULU KAYIT ÜCRETİ

ATA AÖF yaz okulu kaydı için ilk olarak yaz okulu tutarının ödenmesi gerekiyor. Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi’nin yayınladığı duyuruya bakılırsa; yaz okulu ücretleri 26 Temmuz tarihinde yatırılmaya başlanacak. 12 Eylül tarihinde yapılacak olan ATA AÖF yaz okulu sınavları için öğrenciler ilk olarak yaz okulu kayıt ücretini yatıracak. Öğrenciler isteğe bağlı olarak alttan yada üstten ders alabilecekler. Buna bakılırsa öğrenciler alacakları ders sayısından bağımsız olarak 250 TL yaz okulu kayıt tutarı ödeyecek.

ATA AÖF YAZ OKULU KAYIT ÜCRETİ NASIL YATIRILIR?

Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu sınavına girmek isteyen öğrenciler ATA AÖF yaz okulu ücretini yatırmadan kayıt işlemini gerçekleştiremeyecek. Son günlerde yaz okulu kayıt dönemiyle ilgili adaylar ‘’ATA AÖF yaz okulu kayıt tutarı iyi mi yatırılır?’’ sorusunu araştırmaya başladı. İşte adım adım ATA AÖF yaz okulu tutarı yatırma:

  • Adaylar T.C kimlik numaraları ile beraber Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası üstünden yaz okulu ücretini yatıracak,
  • Yaz okulu ücretleri banka ATM ve web bankacılığı üstünden yatırabilecek,
  • ATA AÖF yaz okulu tutarı Türkiye vatandaşı öğrenciler için ders sayısından bağımsız 250 TL, yabancı uyruklu öğrenciler için ise 500 TL şeklinde açıklanmıştır.
  • Adaylar ödeme yaptıklarına dair belge aldıklarından dekontu dikkatlice inceleyerek 2020-2021 öğretim yılına ilişik bulunduğunu teyit etmelidir,
  • Yanlış ödemelerin tutarı kesinlikle iade edilmeyecektir.

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAZ OKULU KİMLER BAŞVURABİLİR?

ATA AÖF için kayıt yaptırabilecek öğrenciler;

  • Dersi dönem içinde alıp vize de başarıya ulaşmış olamsına karşın final ve bütünleme sınavından başarısız olan öğrenciler,
  • Adaylar, öteki yükseköğretim programlarının yaz okulundan ders seçemez,
  • Bir talebe, aynı eğitim–öğretim senesinde hem mezuniyet üç ders sınavına hem de yaz okuluna katılamaz,
  • Öğrenciler ATA AÖF yaz okulundan en fazla 5 ders seçme hakkıına haizdir,
  • Yaz okulu kayıt işlemlerini tamamlayan adayların sonrasında yapmış olduğu değişikler dikkate alınmaz.

ATA AÖF YAZ OKULU DERS SEÇİMİ NE ZAMAN?

Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu için ders seçimi hangi tarih aralığında olacağı en oldukca dört gözle beklenen konuların içinde. Mustafa Kemal Atatürk Üniversite Açıköğretim Fakültesi tarafınca açıklanan takvime bakılırsa yaz okulu ders seçimi 2 Ağustos ve 9 Ağustos tarihleri içinde yapılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku