Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Atılan Tweetlerin Yüzde 23’ü Mutsuzluk Üzerine

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Atılan Tweetlerin Yüzde 23’ü Mutsuzluk Üzerine
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Habertürk’ten Meltem Ersoy’un haberine göre, ortalama 13 milyon yurttaşın hesabının olduğu tahmin edilen Twitter’daki paylaşımlar Türkiye’de ortak ruh halini de ortaya koyacak cinsten.

Sosyal medya analiz şirketi Somera’nın verilerinden dikkat çekici bölümler şöyle: Türkiye’de günde yaklaşık 6.7 milyon tweet atılırken, bu tweetler en çok duygu durumlarını paylaşmak için kullanılıyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

MUTSUZLUK PAYLAŞILIYOR

Atılan tweetlerin yüzde 32’si duyguları paylaşmak için yazılıyor. Bu da günde ortalama 2.1 milyon tweet demek.

Tweetlerin büyük çoğunluğu nötr duyguların öne çıktığı paylaşımlardan oluşuyor. Ancak nötr olanlar çıkartıldığında mutsuzluk, mutluluğu açık ara geride bırakıyor. Twit’lerin yüzde 23’ü mutsuz duygular içeriyor. Twitter’daki paylaşımların sadece yüzde 14’ü mutluluğa işaret ediyor.

TWITTER GÜNDEM TAKİBİNİ SEVİYOR

Duygu durumunun ardından en çok yüzde 14 ile gündeme ilişkin tweetler geliyor. Türkiye’de ortalama her gün 900 binin üzerinde gündemi yorumlayan tweet atılıyor.

Duygu durumu ve gündem paylaşımlarını boykot, özel günler, futbol ve siyasetçilerin tweetleri izliyor. Bu alanda hemen hemen yaklaşık 500’er bin tweet atılıyor.

GECE KULLANIM YAYGIN

Twitter’ın kendi rakamlarına göreyse, Türkiye’de kullanıcılar Twitter’ı gece seviyor. Tweetlerin yüzde 20’si saat 24:00’dan sonra atılıyor. Günde 3 milyona yakın tweet gece 24.00 ile 02.00 arasında yazılıyor.

Twitter’daki iletileri paylaşanların cinsiyet dağılımına bakıldığında, yüzde 58’ini erkeklerin, yüzde 42’sini kadınların oluşturduğu ortaya çıkıyor.

Habertürk

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap