Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Atilla Taş: ‘Ham Çökelek’ şarkısını söylediğim için yargılansaydım, daha mantıklı olurdu

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Atilla Taş: ‘Ham Çökelek’ şarkısını söylediğim için yargılansaydım, daha mantıklı olurdu
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

‘FETÖ’nün medya ayağı iddiasıyla tutuklanan şarkıcı Atilla Taşmahkemedeki ilk savunmasını yaptı. Savunması mahkeme salonundaki izleyiciler tarafından uzun süre alkışlanan Taş, “Keşke Ham Çökelek şarkısını söylediğim için yargılansaydım. Daha mantıklı olurdu” dedi.

Hürriyet’ten Damla Güler’in haberine göre, duruşmada savunmasını yapmak için kürsüye çıkan Atilla Taş, mikrofona eğilerek genelde müzisyenlerin sahneye çıktığında yaptığı ses demesini yaparak, “Se…Se..” diye kontrol yapması duruşmayı izleyenleri güldürdü. Gülüşmelerin ardından Taş, “Kusura bakmayın başkanım şarkıcılıktan bir alışkanlık. Uzaklığımı ayarlamak için” dedi. 

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Bylock, Eagle yok; hiç makbule yemedim”

Savunmasına başlamadan önce mahkeme başkanına, “Siz sormadan hemen ben söyleyeyim Bylock ya da Eagle programlarım yok. Hiç maklube yemedim. Bank Asya’nın önünden bile geçmedim. Müslümanım ama beynamazım” dedi. 

“Hukuk adına güvenim sizi görünce bitti”

Yazdığı yazılar ve sosyal medya paylaşımları yüzünden 7 aydır tutuklu olduğunu söyleyen Taş, “Buraya gelirken hukuk adına biraz umudum vardı. Ama buraya gelip beni tutuklayan sizi orada görünce o da bitti” dedi. 

“Vatani görevimi yaparken yaralandım”

Terör örgütü üyesi olmakla suçlandığını söyleyen Atilla Taş, “Ben bu ülke için vatani görevimi yaparken yaralandım. 25 yıldır bacağımda bir mermi parçasıyla yaşıyorum. Şimdi devletim bana sen teröristsin diyor. Bu benim çok kanıma dokunuyor. Ben bu vatana ihanet etmedim” dedi. 

“Ham Çökelek’i söylediğim için yargılansaydım…”

‘FETÖ’ ile ilişkilendirildiği tek şeyin yasal yollarla kurulan Meydan Gazetesi’nde 1 yıl yazı yazmak olduğunu söyleyen Taş, “İnanın ham çökelek şarkısını söylediğim için yargılansaydım daha mantıklı olurdu” dedi. 

“Salsanız eve gidecek param yok”

Terör örgütü üyesi olsa örgütün televizyonlarında program yapabileceğini söyleyen Taş, “Ben neden bu adamlara bana program yapın demedim o zaman. Deli gibi para kazanırdım. İnanın şu an beni salsanız eve gidecek param yok” dedi. 

“Nihat Doğan gibi…”

Her şeye rağmen hukukun üstünlüğüne inandığını ve buna ihtiyacı olduğunu söyleyen Taş, “Son sözlerimde de tüm terör örgütlerini ve üyelerini lanetliyorum” dedi. 

15 Temmuz gecesi

Mahkeme başkanının, “15 Temmuz’da gecesi neredeydiniz?” sorusu üzerine ise Taş, “Evdeydim. Biz de dışarı çıktık hanımla ama tank yoktu bizim orada. Ben de Nihat Doğan gibi tankla fotoğraf çektirmek isterdim ama olmadı” dedi. 

“Benim tweetimi görüp ordu göreve mi gelecek?”

Mahkeme başkanının attığı bazı tweetleri sorması üzerine ise Taş, “Sayın hakim beni tutukladığınızda da söyledim. Ben ironi yapıyorum. Atilla Taş İroni yazın yazdıklarımı görürsünüz. Milli takım yeniliyor. Ordu greve diye yazdım. Yani başkanım benim o tweetimi görüp ordu göreve mi gelecek?” dedi.

Pişman olacağı hiçbir şey yapmadığını söyleyen Taş, “Benden terör örgütü üyesi çıkmaz sayın başkan” diyerek savunmasını bitirdi. 

Taş’ın savunması mahkeme salonundaki izleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap