Atilla Taş: Tweetten yatıyorum, ben Zeus’un kulu muyum?

0

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada savunmasını yapan şarkıcı Atilla Taş, “Ben suçsuzum ve 1 yıldır suçsuz yere hapis yatıyorum. Bir bakan diyor ki ‘tweetten yatan bir Allah’ın kulu yok.’ Ben Zeus’un kulu muyum? Ben tweetten yatıyorum. Adamların Fethullah ile fotoğrafları var. Bunlar bize televizyondan terörist diye bağırıyor” dedi.

31 Mart gecesi tahliye edilen Atilla Taş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan’ın başlattığı soruşturma nedeniyle tekrar tutuklanan Muray Aksoy ve müzisyen Atilla Taş ve soruşturma kapsamında tutuklanan diğer 13 kişi hakkında yeni dava kapsamında kendilerini savunmaya devam ediyorlar. Bugün İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu yargılanan 12 gazeteci ve 1 tutuksuz gazeteci de katıldı.

Bugün duruşmada savunmasını yapan müzisyen Atilla Taş, ifadesinin başlangıcında mahkeme heyetine seslendi ve şunları söyledi:  “Adalet ve hukukla ilgili yaşanan aksaklıkların müsebbibi siz değilsiniz. Hakimler ve savcıların itibarsızlıklarını söylemenin bu davaya ve ülkeye yarar getireceğini sanmıyorum. Sizler yoksanız adalet içi boş bir kavram”.

“Benim en büyük güvenim kendimim ve suçsuz olduğuma dair inancımdır” Atilla Taş, “Benim tek merak ettiğim bu işlerle ne tür bir bağlantımın bulunduğudur. Darbe olsaydı belki de bu mahkemeyi ve hakimleri bulamayacaktık. Bizim iddianame Nasreddin hocanın kazanı gibi doğurdu. ‘Adalet zulmün temelidir’ yazması gerekli” ifadelerini kullandı.

Taş, darbe girişimini planlayan, arkasında duranların en ağır şekilde cezalandırılmalarını istediğini belirterek, “Emin olunuz en ufak bir suçum olsaydı canıma kıyardım. Vicdanım rahat bu yüzden. Çocukken şarkılarımı dinleyen çocuklar kelepçeledi, üstüme kapı kilitledi. Bir asteğmen bana ‘senin kucağında fotoğrafım var’ dedi” ifadelerini kullandı.

 “Ben Zeus’un kulu muyum?”

Milyonlarca insanın tutukluluğuna inanmadığını kaydederek, “Ben suçsuzum ve 1 yıldır suçsuz yere hapis yatıyorum. Bir bakan diyor ki ‘tweetten yatan bir Allah’ın kulu yok.’ Ben Zeus’un kulu muyum? Ben tweetten yatıyorum. Adamların Fethullah ile fotoğrafları var. Bunlar bize televizyondan terörist diye bağırıyor” dedi.

Atatürkçü olduğunu söyleyen Taş, şöyle devam etti:

“Ben Mustafa Kemal’in askeriyim. Herhalde beni Atatürkçü kimliğimle kabul edecek bir cemaat yok varsa gidip kayıt olalım. Ben hacı hocanın peşinden koşmam, koşmadım da. Bilime mantığa inanırım. Yıllarca ‘Ham çökelek’ olarak tanındım, ama bu bana hiç şöhret getirmedi. Beni yıllarca salak bir adam olarak tanıdılar. Örgüt bana ‘Komik komik şarkılar yapacaksın, milletin sinirlerini bozacaksın, bir süre ortadan kaybolacaksın, ‘Yamyam Style’ şarkısını yapacaksın, seni Atilla Tasus deyip Yunanistan’a iteleyecekler, sonra bir gazetede yazı yazacaksın’ mı dedi? Aklımızla mı oynuyorsun derler.”

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku