‘Bağımsız yargı’ Ak Saray’da Erdoğan’ı ayakta alkışladı

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun, yargı bağımsızlığına gölge düşürdüğü gerekçesiyle katılmadığı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki Adli Yıl açılış töreni başladı.

Salondaki hâkim ve savcılar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salona girdiği sırada ayağa kalkarak alkışladı. Erdoğan’ın alkışlarla salona girmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na geçildi.

[Haber görseli]

YARGITAY BAŞKANI: EN AĞIR CEZAYI ALACAKLAR

Açılış töreninde ilk konuşmayı Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit yaptı. “Hakkında suç isnadı olan herkes gibi FETÖ üyeleri de adil ve tarafsız bir şekilde yargılanacaklardır” diyen Cirit,“Darbe girişiminde bulunanların da adil yargılama sonrası en ağır cezaları alacağı da aşikardır” ifadelerini kullandı. Ciritk, “Hukuk düzeni hakların normatif düzeyde korunmasıyla olur. En gelişmiş hukuk düzeni hakları en iyi koruyandır” dedi.

[Haber görseli]

ERDOĞAN: BU MEKANLARI GÖREV SÜREMİZ BOYUNCA KULLANACAĞIZ

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöye:

– İçinde bulunduğumuz bu mekan elbette Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin bir parçasıdır. Bu mekan camimiz, kütüphane, çok amaçlı salonumuz… Bizler görev süremiz boyunca bu mekanları kullanmak durumundayız.

KILIÇDAROĞLU VE FEYZİOĞLU’NA MESAJ

– 7 Ağustos’taki Yenikapı ruhuna uygun şekilde hareket etmelerini bekliyorum. Milletimizin birliğe ihtiyacı var.

– 15 Temmuz gecesi adalet teşkilatı iyi bir sınav verdi.

– Artık sadece tarih kitaplarından okuyan değil, hem okuyan hem yaşayan bir nesile kavuştuk. Bizim uzun süredir ifade ettiğimiz, tek devlet, millet, vatan, bayrak ne anlama geliyor, 15 Temmuz gecesi yaşadık, idrak ettik. Biz 79 milyonuyla tek milletiz. Böyle olmak zorundayız, olursak hedefe ulaşacağız.

“79 MİLYONLUK ORDUMUZ VAR”

– Operasyonlar aynı kararlılıkla devam edecek. Kimse bu vatan toprakları üzerinde asla bir operasyon düşüncesi içerisine girmesin. Girdikleri anda karşısında ordumuzu, polisimizi, milletimizin ta kendisini bulacaktır.

– 30 Ağustos’ta da ifade ettim. Tekrarlıyorum; bu ülkeye karşı kötü niyet besleyenler iyi bilsin ki, Türkiye 79 milyonluk bir orduya sahip.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku