Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bahçeli Cumhur İttifakı’nın pimini çekti!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bahçeli Cumhur İttifakı’nın pimini çekti!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den AKP’ye tepki sürüyor. Bahçeli, “Yapılan konuşmalarda ‘MHP’yi neden taşıyalım, güçlü bir AK Parti’yi yaratalım.’ Nifak uyarım AKP adaylarına. Hiç ağızlarından cumhurbaşkanı adayı çıkmıyor. Bunlardan her yerde 3-5 tane var. Davutoğlu’nun yaptığı hatalara düşerlerse her şey biter, kimse bizi yok sayamaz, satın alamaz, kullanamaz” dedi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayın programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

‘NİFAK UYARIM AKP ADAYLARINA…’

AKP’li vekillere sert eleştiride bulunan Bahçeli, ”Cumhur ittifakında nifak uyarım AK Parti adaylarına yöneliktir. Daha önce kullandığım fitne lafı, AK Parti Kayseri’deki istişare ve toplantımızda kullandığımız bir kelimedir. O AK Parti adaylarına yöneliktir. AK Parti’nin bunu bilmesi ve görmesi lazım. MHP’nin oradaki temsilini sürekli eleştiriyorlar. Başka türlü söylemler kullanıyorlar. Ama sayın Cumhurbaşkanının adaylığını konuşmuyorlar. Bir tanesi daha var MHP’nin büyük kurultayında ‘MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ dedim. Yapılan konuşmalarda ‘biz MHP’yi neden taşıyalım, güçlü bir AK Parti’yi yaratalım.’ Hiç ağızlarından cumhurbaşkanı adayı çıkmıyor. Bunlardan her yerde 3-5 tane var” dedi.

“ALTINDA İMZAM VAR”

15 Temmuz’dan önce söylediği sözlerin arkasında olduğunu ifade eden Bahçeli ”O gün ne demişsem hepsinin altında benim imzam vardır. 15 Temmuz farklı bir olay. ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim’ ilkesinden hareket ettiğimizde Türkiye’yi yöneten kurumlara destek sağlamak zorundayız” dedi.

“DAVUTOĞLU’NUN YAPTIĞI HATALARA DÜŞERLERSE…”

AKP ile yapılan İttifakın bitebileceğini de söyleyen Bahçeli, “Davutoğlu’nun yaptığı hatalara düşerlerse her şey biter, kimse bizi yok sayamaz, satın alamaz, kullanamaz. MHP’nin yok farz edilmesini kabul edilemeyiz. Bizi kimse kullanamaz, satın alamaz. MHP, bugüne kadar ki çabalarında cumhurbaşkanlığı sisteminin içerisinde bakan veya cumhurbaşkanlığı yardımcıları olarak herhangi bir talep düşünemez, aklına da getiremez. Meclis çoğunluğu sağlanamazsa farklı partilerle temas kurulabilir. Ama bunun Cumhurbaşkanı tarafından koalisyon olarak değerlendirilmesi yanlıştır. Anca bir uzlaşma olabilir. Davutoğlu’nun batağına düşerlerse her şey biter. Bize şu an düşen görev Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap