Bahçeli’den Akşener’e sert tepki – Politika Haberleri

0 56

[ad_1]

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Biz Türk milletiyle yürüyoruz, İP’sizi sapsızı, CHP’si, HDP’si de Türkiye düşmanlarıyla düşüp kalkıyor. Unutulmasın ki, İP’in başkanı Türklük mevzusunda söz anlatmaya ne cüreti ne de yüreği kafi gelecek son olarak şahıs bile değildir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, toplumsal medya hesabı Twitter üstünden açıklamalarda bulunmuş oldu. Bahçeli, Türk siyasetinin denge ve istikrara ulaşması, bununla beraber etik ve ulusal duyarlılıklar taşımasının Türkiye’nin stratejik gücüne güç katacağını vurgulayarak, “Politika nezaket ister, zarafet bekler, saygı ve sevginin kökleşmesini hedefler. İradesi olmayanların ikmal deposu ise iftiradır” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Bahçeli, paylaşımında ek olarak şu ifadeleri kullandı:
“Büyük İslam filozofu İbni Rüşd demiş ki, ‘Dünyanın yarısı söyleyecek bir şeyi olup da söyleyemeyen, diğeri yarısı da söyleyecek bir şeyi olmadan konuşan insanlardan oluşur.’ Ne söylediğini bilmeyenin söyleyecek bir sözü yoktur. Bu tiplerde kıymet ve dirayet de yoktur. Siyasal geçmişi kıvrım kıvrım akan bir dere benzer biçimde olanların, zigzaglı ve ziyan içinde bir yaşamın içinden gelenlerin yalan ve dedikodu tek sığınaklarıdır. Zira şahsiyetleri çürük, dilleri güdük, siyasetleri ise düdük gibidir. Önüne gelen öttürür, ardına düşen savrulur. Bugün İP’in başkanı, talimatlı ve tembihli bir konuşmayla nefret nöbetine girmiştir. Bir kadının bu denli ayıplı bir dil kullanımı esasen rezilliktir. Pervasızlığından ve pişkinliğinden biz hicap duyduk, fakat o duymadı. Çirkin üslubundan biz utandık, o utanmadı, gocunmadı. MHP’de senelerce vazife alan yada aramızda bulunan kıymetli arkadaşlarımı İP’in yönetiminden kural dışı tutuyor, malum ve mezkur ağır ve acınası suçlamaları vicdanlarında tartmalarını temenni ediyorum. Söylenenler reva mıdır? Hakkaniyete sığmakta mıdır?”

“KOLTUK İÇİN PENSİLVANYA’YA KÖLE OLANLARIN BİZE ÇAMUR ATMASI BEYHUDEDİR”
Bir insanoğlunun dününün bugününe kefil olması icap ettiğinin altını çizen Bahçeli, “İP’in başkanı dün ne söylemişse bugün çiğnemiş, muhtemelen de bugün söylediklerini yarınlarda inkar edecektir. Zira yapmış olduğu hep budur. İP’i MHP’ye dolamak isteyenlerin ayakları birbirine dolanmıştır. İtibarını yitirmiş proje partilerinin karanlık bir maksatla kurulduğu, milletimize en minik bir hayrının dokunmayacağı tecrübelerle sabittir. Girmiş olduğu her kapıya ihanet edenler İYİ değil, fenalık markasıdır. Zarfa değil mazrufa, surata değil sirete bakalım, görülecek budur. PKK’nın dümen suyuna tutulmuş, HDP’nin kanlı eşiğine yatmış, CHP’nin küçük kopyası haline gelmiş, belediyelere haram şantiyesi kurmuş bir zihniyetin İYİ olması, balığın kanat takıp uçması kadar absürt ve ahmakça bir beklentidir. İP’in yönetimi, Türk siyasetindeki kokuşmadır. İP’in başkanı projedir, figürandır, kripto damarın ta kendisidir. MHP’nin içindeyken gizli saklı amaçlarını özenle saklayarak uygun vakit ve zemin kollamış, bu esnada da şahsıma ve dava arkadaşlarıma abartılı da olsa nice övgüler yağdırmıştır. Bugün ise terbiyesizce sövmektedir. Türklük davamızdan caydığımızı söylemek, partimizi İmralı canisiyle ilişkilendirmek, tutsak olduğumuzu savlamak onursuz bir bühtandır. Bu bühtan İP’in fikirsiz ve şahsiyetsiz başına yapışıp kalmıştır. Koltuk için Pensilvanya’ya köle olanların bizlere balçık atması beyhudedir” ifadelerini kullandı.

“TÜRK MİLLETİYLE YÜRÜYORUZ, İP’SİZİ SAPSIZI, CHP’Sİ, HDP’Sİ DE TÜRKİYE DÜŞMANLARIYLA DÜŞÜP KALKIYOR”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açıklamalarını şu şekilde tamamladı:
“Aslolan üstünde durulması ihtiyaç duyulan mevzu şudur: FETÖ’nün sekiz ayağı olduğu bilinmektedir. Yargıdan bürokrasiye, eğitimden medyaya, TSK’dan emniyete, medyadan iş yaşamına kadar bu ayaklarla kararlılıkla savaşım edilmiş, buna da devam edilmektedir. HDP, PKK’nın siyasetteki kanser hücresidir. 24 Haziran 2018 seçimlerinde almış olduğu oy ortalama 5 milyon 800 bin civarındadır. İP’in kuruluşu 25 Ekim 2017’dir. Bir yılını bile doldurmadan korsan milletvekili transferiyle girmiş olduğu seçimde ortalama 4 milyon 900 bin oy almıştır. Sözgelişi Hakan Bayrakçı, Murat Gezici, İbrahim Uslu benzer biçimde icazetli kamuoyu araştırma şirket sahipleri acaba bu oyun kaynağını araştırma lüzumu duymuşlar mıdır? Ek olarak FETÖ’nün siyasal ayağını asla hesap etmişler midir? Pensilvanya’nın desteği kime yönelmiştir? FETÖ’cüler kime destek vermiştir? Sanıyorum bu probleminin cevabı araştırıldığında İP’in oy tabanının mahiyeti, bu kumandalı partinin kimlerin taşeronluğunu yapmış olduğu, ezcümle FETÖ’nün siyasal ayağı deşifre edilmiş olacaktır. Papa’nın Irak’ın kuzeyini ziyareti hatırına basılan pulda sözde Kürdistan haritasının resmedilmesi üstünden asla kimse bizlere parmak sallayamaz. O zelil harita esasen ayaklarımızın altındadır. Bölücülerle ve teröristlerle aynı kareye giren ve ittifak kuranlar ise zillettir. 5 Mart-8 Mart içinde Papa’nın Irak ziyaretini adım adım takip eden, lüzumlu notlarımızı alan bir partiyiz. Dinler arası diyalog çabalarının yeniden ısıtılması karşısında, bu küresel projenin ilk halkasında hain Gülen’in yer aldığını bilmesi İP’in başkanına tavsiyemdir. Kimin kimlerle yürümüş olduğu bellidir. Kaldı ki biz Türk milletiyle yürüyoruz, İP’sizi sapsızı, CHP’si, HDP’si de Türkiye düşmanlarıyla düşüp kalkıyor. Unutulmasın ki, İP’in başkanı Türklük mevzusunda söz anlatmaya ne cüreti ne de yüreği kafi gelecek son olarak şahıs bile değildir. Milliyetçi Hareket Partisi dostunu da bilir, hasmını da bilir. Ülküsü de bellidir, ilkeleri de berraktır. CHP’nin kafesinde yemlenip kendi boğazına İP dolayanların bizimle aşık atması, davamızı ve arkadaşlarımızı karalaması alçak bir oyundur. Ve bu oyun bozulacaktır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku