Gündem

Bakan Gül’den Yunanistan’a tepki: Teröristleri bağrına basan karar…


Gündem

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yunanistan’a kaçan askerlere iltica hakkı verilmesine ilişkin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den açıklama geldi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yunanistan’ın 15 Temmuz darbe girişimine katılan askerlere iltica hakkı vermesine tepki gösterdi. “Bu onurlu ve kararlı mücadelenin (FETÖ ile mücadele) sonunda; böylesi hukuk cinayetlerini taammüden ve organize bir biçimde işleyen birlikleri, ülkeleri, yöneticileri, […]15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yunanistan’a kaçan askerlere iltica hakkı verilmesine ilişkin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den açıklama geldi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yunanistan’ın 15 Temmuz darbe girişimine katılan askerlere iltica hakkı vermesine tepki gösterdi.

“Bu onurlu ve kararlı mücadelenin (FETÖ ile mücadele) sonunda; böylesi hukuk cinayetlerini taammüden ve organize bir biçimde işleyen birlikleri, ülkeleri, yöneticileri, yargı insanlarını tarih mahkum edecektir” diyen Gül, “Evrensel hukuka ve demokratik değerlere inananlar, Yunanistan yargısının teröristleri bağrına basan kararlarını kabul etmez” ifadelerini kullandı.