Bakan Müezzinoğlu’ndan çok üzücü açıklama

0

Bir taraftan üniversite sıralarında hayalindeki meslek için yıllarca ter döken ,diğer yandan üniversiteyi bitirmiş KPSS sınav kuyruklarında binlerce genç dururken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yaptığı açıklamayla hayal kırıklığına yol açtı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu kamuya memur alımlarında artık daha dikkatli davranacaklarını ve memur alımlarında herhangi bir artış olmayacağını aksine düşüş olabileceğini ifade etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuya personel alımı konusunu tekrar el alacaklarını ifade etti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bu çalışma bitene kadar personel alımı yavaşlayacak. Zorunlu haller dışında alım olmayacak.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu, önümüzdeki süreçte atıl kadroların bakanlık içindeki değişik birimlere veya diğer bakanlıklara kaldırılacağının da altını çizdi.

Bakan Müezzinoğlu ayrıca:

“Bunu iyi analiz etmeden karar vermeyeceğiz. Gerekli ve olağanüstü durumlarda bakanlıkların talepleri tabi ki değerlendirilecek. Dondurma değil de yavaşlatma diyebiliriz. Ancak şu aşamada, bakanlıklar taleplerini minimize edecekler.” Şeklinde konuştu.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku