Bakan Selçuk’tan uzaktan eğitim açıklaması

0 11

[ad_1]

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sıhhat anlamında herhangi bir riske girmeden, bir tek bilimin verileriyle hareket ederek okulları peyderpey açma noktasında kararlılıklarının devam ettiğini söylemiş oldu.

Bakan Selçuk, Edirne programı kapsamında Kırkpınar Spor Lisesinde düzenlenen Eğitim Yatırımları Toplu Açılış Töreni’nde yapmış olduğu konuşmada, bu şekilde güzel bir günde bir araya gelmekten, yeni okullar açmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

İnşaatı biten okulları öğretmenlerin, evlatların hizmetine sunduklarını dile getiren Selçuk, bugün de Edirne’de 6 okul, 156 tasarım beceri atölyesinin toplu açılışını yapacaklarını beyan etti.

Eğitimin bir tek üstünde kağıt kalemle durulan, ezberlenen içerikler olmadığını özetleyen Selçuk, “Uygulamadır, atölyedir, tecrübedir, deneyimdir ve yaşantıdır. İşte bu 156 imalathane bilhassa öğrencilerin becerilerini geliştirerek, evlatların yaşamını oldukca zenginleştirecektir. Öğrencilerin kişiliklerini geliştirme, meslekleri tanıma mevzusunda da oldukca büyük mesafe almasını elde edecektir. Oluşturulan okul ve atölyelerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bakan Selçuk, Kırkpınar Spor Lisesi açılışının Edirne için oldukca hususi bir anlamı bulunduğunu, güreşin şehir için ne kadar ehemmiyet taşıdığını bildiğini altını çizdi.

Okulların bir tek binalar, derslerin işlendiği yer olarak görülmemesi gerektiğine işaret eden Selçuk, sözlerini şöyleki sürdürdü:

“Okul bir yaşam sahnesidir. Yaşam alanıdır. Evlatların sosyalleşmesinde şahsiyetlerinin gelişmesinde tesiri asla yadsınamaz. Bu çerçevede sıhhat anlamında herhangi bir riske girmeden, bir tek bilimin verileriyle hareket ederek okullarımızı peyderpey açmak noktasında kararlılığımız devam ediyor. Uzaktan eğitim karşı karşıya eğitimden daha meşakkatlidir, daha zor olsa gerek. Bu zorluğu gönülden destek vererek yukarıya taşıyan arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum.”

Bakan Selçuk, hayırseverlere yaptırdıkları okullar sebebiyle teşekkür ederek, bu okulların kendilerine değişik bir enerji verdiğini, millet olarak birlikte hareket etmenin zevkini yaşadıklarını söylemiş oldu.

Edirne Valisi Ekrem Canalp de tüm dünyanın zor bir süreçten geçtiğini, salgının gündelik hayatta birçok alışkanlığı değiştirdiğini kaydetti.

Edirne’nin eğitim açısından da talihli bir kent bulunduğunu belirten Canalp, şöyleki konuştu:

“Şundan dolayı sınıf başına düşen talebe sayımız, sınıf sayımız, talebe başına düşen öğretmen sayılarımızı karşılaştırdığımız vakit Türkiye’nin oldukca ötesine geldiğimizi, devletimizin, hükümetimizin elde etmiş olduğu imkanlarla oldukca rahatça ve memnuniyetle söyleyebilirim. Sayın Bakanım, 2023 vizyonu çalışmanızla birlikte ikimiz de Edirne’mizde 2023 İl Vizyon çalışmamızı yaptık. Şunu memnuniyetle söyleyebilirim ki 2023 İl Vizyon çalışmasını meydana getiren bizim İl Ulusal Eğitim Müdürlüğümüz olmuştur.”

Konuşmaların peşinden Bakan Selçuk, eğitim kurumlarının toplu açılışını yapmış oldu.

Okul ziyareti
Bakan Selçuk, merkeze bağlı Tayakadın köyündeki Şehit Cem Havale İlk ve Ortaokulunu da ziyaret etti.

Sınıflarda talebe ve öğretmenlerle bir süre söyleşi eden Selçuk, okul bahçesinde evlatların oynadığı oyunu izledi.

Edirnespor Başkanı Cenk Üner tarafınca kendisine armağan edilen ekip forması ve atkıyı alan Selçuk, okul çıkışında vatandaşlarla selamlaştı.

Köyde bir vatandaşın, “Köyümüze yakışır okul istiyoruz ” şeklindeki talebine Selçuk, “İnşallah o da olur, eğitim evlatlarımızın geleceği açısından oldukca mühim, merak etmeyin onu da oturur, çalışırız.” yanıtını verdi.

Bakan Selçuk, Edirne Valisi Ekrem Canalp’i makamında ziyaret ederek kente meydana getirilen eğitim yatırımları hakkında data aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku