Balayını yarıda kesip yangına koştular

0 15

[ad_1]


Damla ve İrfan Yılmaz, çifti 29 Temmuz perşembe günü evliliğe ilk adımını attı. Balayı için sonraki gün Fethiye’ye giden polis çift, yangının artması sebebiyle tatillerini yarıda kesti. 


Çift, Köyceğiz’de devam eden yangının söndürülmesi için ekiplerin yardımına koştu.


Damla Yılmaz, ekiplere koordinasyonda destek olurken, İrfan Yılmaz ise alevlerin içinde savaşım etmeye başladı. 


Dün sabahtan beri birbirini göremeyen çift TRT Haber canlı yayını vesilesiyle bir araya geldi. 


Yangını haber aldıklarında balayını yarıda kesip desteğe koşan polis memuru çift Damla ve İrfan Yılmaz, yaşadıklarını TRT Haber’de söyledi. 


 


“Beraber başaracağız”


Damla Yılmaz, vicdanı olan her insanoğlunun yapması ihtiyaç duyulan şeyi yaptıklarını söylemiş oldu: 


“Ailemizin yanında olmak istedik. İnşallah yangını beraber savaşım ederek söndürmeyi başaracağız. Ben alanda değildim biz koordinasyondaydık. Yangın yerine giden takımlar için araç-gereç tedariki yaptık.”


“İlk kez bu şekilde bir yangın görüyorum”


Alanda vazife meydana getiren İrfan Yılmaz da hayatında ilk kez bu şekilde bir yangını gördüğünü söylemiş oldu.


“Yazları devamlı yangın çıkardı fakat böylesini ilk kez gördüm. Dün biz iki kez çekince atlattık. Tayyare sesi şeklinde yangının geldiğini gördüm, 70-80 metre alevlerin yükseldiğini gördüm. Bizi derhal tahliye ettiler.”


“Elimizden ne gelirse yapıyoruz”


Babasının ormancı bulunduğunu ve polis olmadan ilkin de bu işlerle uğraştığını söyleyen İrfan Yılmaz, “Hortum çekme, tırmık, yol açma ne olursa, elimizden ne gelirse yapıyoruz. Dün gece dağda yattık. Bugün gene buradayız. Yarın bakalım, hayırlısı.” dedi. [ad_2]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku