Banksy’den ‘İnci Küpeli Kız’ portresine korona güncellemesi – Kültür

0 20

[ad_1]

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı tesiri altına alan korona virüs salgını yaşamının her alanını etkilediği şeklinde sanatı da etkiliyor. İngiltere’de sokak duvarlarına yapmış olduğu resimler ile ün salmış Banksy’den bu kez korona virüs temalı bir emek verme geldi. Banksy, 2014 senesinde İngiltere’nin Bristol şehrinde limanda bulunan bir duvara dünyaca meşhur sanat eseri ‘’İnci Küpeli Kız’’ tablosunu resmetmişti. Sanatçı, korona virüs salgını sebebi ile geçtiğimiz günlerde bu eserini güncelleyerek İnci Küpeli Kız’a, korona virüs salgınına karşı tüm dünyanın kullanmaya başladığı cerrahi maskelerden taktı.

İnci Küpeli Kız tablosu 1665 senesinde Hollandalı ressam Johannes Vermeer tarafınca yapılmıştır. Tablo, Hollanda’nın Lahey kentinde bulunan Mauritshuis’de sergilenirken, tablo bununla birlikte “Kuzeyin Mona Lisa’sı” ya da “Hollandalı Mona Lisa” olarak adlandırılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku