Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı nerede çekiliyor? Barbaroslar Dizisi hangi İlde ve İlçede çekildi?

0

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı Nerede Çekiliyor? TRT Barbarolar Dizisi… Barbaroslar; Akdeniz’in Kılıcı Hangi Padişah Devrinde Geçiyor? Çekimler Nerede? Barbaroslar; Akdeniz’in Kılıcının Konusu Ne? Son dönemde tarih dizilerine olan ilgilerin artmasıyla kanallar ardı ardına tarih dizilerine yönelmeye başladı. Her ne kadar diğer kanallarda da bu türde diziler yayınlarsa da TRT’nin bu türdeki başarısı su götürmez.

TRT’nin bu başarısı da yeni dizisine olan ilgiyi de arttırmış durumda. TRT’nin son dönemdeki dizi olan Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı oyuncuları, karakterleri ve çekim yerleri herkesin gündeminde ve herkes tarafından araştırılıyor. TRT 1 ekranlarında yayınlanan Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı’nda Oruç Reis, Hızır Reis, İlyas Reis ve İshak Reis’in başından geçenler anlatılıyor. Engin Altan Düzyatan başrol oyuncusu olarak Barbaros kardeşlerden biri olan Oruç Reis’i canlandırıyor.

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı nerede çekiliyor?

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisi her hafta Perşembe akşamları izleyici karşısına çıkıyor. Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı oyuncuları arasında Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe, Yiğit Özşener, Yetkin Dikinciler, Pelin Akil Altan, Caner Topçu gibi isimler yer alıyor. Yapımcılığını ES Film’in yaptığı dizinin çekimleri 3 farklı şehrimizde gerçekleşmektedir. Barbaroslar, İstanbul, Antalya ve Muğla illerimizde çekiliyor. Dizi İstanbul’un farklı ilçelerinde, Antalya’nın farklı ilçelerinde çekilmekteyken Muğla’nın Marmaris ilçesinde çekilmektedir. Kısacası Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisi 3 farklı şehirde çekiliyor.

Barbaros; Akdeniz’in Kılıcı Dizisi Konusu Nedir?

Barbaroslar; Akdeniz’in Kılıcı dizisi, Osmanlı Devleti’nin deniz aşırı seferlerinde muhteşem zaferlere imza atmayı başaran, Kızılsakal lakaplı Barbaros Hayreddin Paşa ve diğer üç kardeşinin hayatını anlatmaktadır. Devletin kaptan-ı deryası olan Hayreddin Paşa, Akdeniz’de Osmanlı üstünlüğünü sağladı. Tüm Akdeniz kıyılarını egemenlik altına alan Oruç Reis’in en büyük destekçisi, kardeşi Barbaros Hayreddin Paşa oldu.

Dizi Hangi Padişah Döneminde Geçiyor?

Barbaros Hayreddin Paşa’nın asıl adı Hızır Reis’tir. Ona ”dinin hayırlısı” anlamına gelen Hayreddin adını, Osmanlı Devleti’ne yaptığı hizmetlerden dolayı Padişah Yavuz Sultan Selim verdi. Barbaros ismi ise, aslında ağabeyi Oruç Reis’e aittir; ancak onun ölümünden sonra Hayreddin Paşa tarafından da kullanılmıştır. Bu ismin verilmesinin sebebi de, Oruç Reis ve diğer kardeşlerinin kızıl renge çalan sakallarının olmasıdır: Barba, ”sakal”; rossa ise ”kızıl” anlamına gelmektedir. Barbaros Hayrettin Paşa’ya Yavuz Sultan Selim’in Barbaros ismini vermesi ve Şehzade Korkut’un Oruç Reis’e gemi vermesi dizinin Padişah Yavuz Sultan Selim döneminde geçeceği yönünde tahminlerde bulunulmasını sağlıyor.

Barbaroslar; Akdeniz’in Kılıcı Oyuncuları Kimler? Kim Hangi Rolde Oynuyor?

Engin Altan Düzyatan – Oruç Reis

Ulaş Tepe Arslan Tepe – Hızır Reis – Barbaros Hayrettin

Yiğit Özşener : Pietr

Pelin Akil : Isabel

Melis Babadağ : Zeynep

Gülcan Arslan : Despina

Yetkin Dikinciler : İshak Reis

Bahadır Yenişehirlioğlu : Derviş

Devrim Evin : Antuan

İsmail Filiz : Kılıçoğlu

Caner Topçu : İlyas Reis

Mehmet Atay : Kılıç Bey

Mehmet Ali Kaptanlar : Yorgo

Ümit Çırak : Slyvio

Armağan Oğuz : Radko

Serpil Özcan : Asiye

Tolga İskit : Cafer

Doruk Nalbantoğlu : Gülletopuk

Murat Göçmez : Horozcu

Batuhan Bayar : Niko

Sedat Mert : Misket

Uğur Karabulut : Hekim Giovanni

Gökay Müftüoğlu : Diego

Nezir Çınarlı : Hayrabay

Eren Demirbaş : Müneccim

Tolga Akkaya : Yareli Hasan

Gökhan Gencebay : Bülbül

Yaşar Bayram Gül : Musa

Asya Kasap : Adelina

Selçuk Veysel Zurnazanlı : Esircibaşı

Ali Murat Altunmeşe : Golem

Miraç Sözer : Hamza

Ozan Bingöl : Şehzade Murad

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku