Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Barış Atay’ı hedef gösteren Ahmet Hakan mağduru oynuyor!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Barış Atay’ı hedef gösteren Ahmet Hakan mağduru oynuyor!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Hürriyet yazarı Ahmet HakanBarış Atay‘ı hedef alan yazısından sonra oyuncunun gözaltına alınmasının aslında polisten kendisine bir mesajı olduğunu öne sürdü. Hakan, bu mesajın “Bak işte bir gözaltıyla hem kutuplaştırmayı daha da derinleştirdik, hem de seni ‘tetikçi‘ durumuna düşürdük” olduğunu iddia etti.

Atay, Soma’da madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel’in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter’dan “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz’ falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” diye yazmıştı. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bu mesaj sonrası “Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” başlıklı bir yazı kaleme alıp Atay’ı hedef göstermiş, bu yazı sonrası gözaltına alınan Atay, dün gece saatlerinde serbest bırakılmıştı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Atay hakkında yeni bir yazı kaleme alan Hakan, “Benim çağrım polise, savcıya değil  Muharrem İnce ve Meral Akşener’eydi” derken oyuncunun gözaltına alınmasıyla kendine bir mesaj verildiğini öne sürdü. Ahmet Hakan bugünkü köşesinde, ‘Benim çağrım Muharrem İnce’yeydi, Meral Akşener’eydi.’ diyerek kendinin masum olduğunu göstermeye çalıştı.

Bugünkü yazısında Hakan konuya ilişkin şunları söyledi:

Ama cevap polisten geldi.

“Şak” diye gözaltına aldılar adamı.

Sanırım bana şöyle bir mesaj veriyorlar bu gözaltıyla:

– Yok öyle yağma Ahmet Hakan! Kutuplaşmayı ve kutuplaştırmayı biz de en az Barış Atay kadar severiz.

– Bu oyunu bozamazsın Ahmet Hakan! Bak işte bir gözaltıyla hem kutuplaştırmayı daha da derinleştirdik, hem de seni “tetikçi” durumuna düşürdük!

– Bırak bu normalleştirme çabalarını falan Ahmet Hakan… Sırtını bir yere daya… Ya bizden ol ya da onlardan… Yok öyle arada kalmak falan!

Savcı Bey Polis Bey lütfen aradan çıkın
Kabul edilemez, lüzumsuz, gereksiz, kutuplaştırıcı, sert hem de çok sert eleştirileri hak eden bir yaklaşım Barış Atay’ın yaklaşımı…

Ama suç değil, suç olamaz.

*

Barış Atay’ın söylediklerine sonuna kadar itiraz etmek, Barış Atay’ın ifade özgürlüğüne sonuna kadar sahip çıkmaya engel değildir.

*

Savcı bey, polis bey…

Aradan çıkın.

Ve Barış Atay’ı derhal serbest bırakın.

 


Bursa Haber | Bursa Haberleri | Bursa | Son Dakika | 2018

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap