Barışı mı din sağlar yoksa savaşı mı?

0

Araştırmalara göre 5 bin yıllık insanlık tarihinin yalnızca 292 yılı savaşsız geçti. Amerikalı, İngiliz ve Norveçli bilim insanlarının ortak araştırma verilerine göre, insanlar M.Ö.3600 yılından bu yana 14 bin 432 kez savaşmışlar. Bu savaşlarda 3 milyar 640 milyon insan öldü. Sadece 18. ve 20. Yüzyıl arasında ise bu rakam 750 milyon olarak gerçekleşti. Bu savaşlardaki maddi zarar ise Türkiye Cumhuriyetinin tüm sokak, cadde ve evlerini altın madeninden yapacak kadar bir maddi değere eşit. (1 katrilyon 325 trilyon dolar)
2000 – 2015 yılları arasında dünya silahlanma ve askeri harcamalar için 20 trilyon dolardan fazla para harcadı.  2015 yılı verilerine göre son 10 yılda savaşlarda ölen çocuk sayısı 4 milyon 830 bin. Savaşlarda 20 milyon çocuk psikolojik travma geçirdi. 27 milyonu evsiz. Mülteci çocuk sayısı 15 milyon 500 bin kişidir. Mülteci çocukların 6 milyonu ailesinden ayrılmış çocuklardır. Toplam mülteci sayısı 32 milyon 200 bin’dir.
Kayıtlı bu 14 bin 432 savaştan, 11 bin 254’ü DİN ve MEZHEP çatışmalarından dolayı başlamış ve 2 milyar 844 milyon insan inançları yüzünden öldürülmüştür. Kısaca Dünya tarihindeki tüm savaşların % 78’i DİN ve Mezhep anlaşmazlığı yüzünden başlamış, bu savaşlarda işlenen cinayetlerin ℅80’i Aynı Tanrıya inanan insanların inanç şekillerinin farklı olması gerekçesiyle işlenmiştir.
İkinci Dünya savaşında 65 milyon insan ölmüştür. Trajik sonucu ise bu kayıpların ℅ 65’nin masum, sivil ve çocuklardan oluşmasıdır. Savaşı başlatan kişi ise sağ elinde incil tutarak yüksekçe bir yere çıkan, gamalı haç desenli bayraklar sallayan halka sözcükleri uzatarak konuşan ve bu sayede diktatörlüğünü ilan eden daha sonra incili kendi yazdığı “Kavgam” adlı kitapla değiştirerek, kiliseye kendi yeni bir düzenini getiren Adolf Hitler’di.
İlginç olan ise Adolf Hitlerin  hayat hikayesidir. Adolf Hitler, 20 Nisan 1889 yılında Yukarı Avusturya’nın Braunau kasabasında doğdu. 1912’de Viyana’dan Münih’e geldi. 1914’de I. Dünya Savaşı çıkınca Hitler, Bavyera ordusuna gönüllü olarak girdi. Alman mağlubiyetinden sonra Hitler, arkadaşı mühendis Feder ve altı kişi tarafından kurulmuş olan Alman İşçi Partisi isimli gizli bir fırkaya katıldı ve kısa sürede bu fırkanın reisi oldu. 1924’de Münih’ten hükümeti devirmek için teşebbüslerde bulundu fakat başarılı olamadı. Bunun üzerine 10 ay hapse mahkum edildi ve bu zaman içinde “Mein Kampf” (Kavgam) isimli bir kitapta fikirlerini yazdı. Ekonomik krizin sonrasında kurtarıcı olarak iktidara geldi. Seçim sloganlarından bazıları şöyledir.

Tek Halk, Tek Devlet, Tek Lider.

Liderimiz Adolf Hitler Sigara ve İçki içmez.

Bu Köprüleri ve Bu yolları Adolf Hitlere Borçluyuz.

Hitler Dünya ve Avrupa’da Barış için Mücadele Ediyor.

Tanrı Bizimle.

Ortadoğu’da savaş bitmiyor. Ölen ALLAH, öldürende ALLAH diyerek kin ve nefretin karanlığında kaybolup  gidiyor.  Bu garabet savaşta ALLAHIN kazanmadığı kesin.

Peki kim veya kimler kazanıyor.?

Aslında cevabı çok basit.  Kazananın kim olduğunu yaşadıkları sarayın duvarı önünde ayakta durduklarında tanıyoruz.

Tek bir soru……..

DİN ve MEZHEP kavramı olmasaydı, Dünya daha mı güzel olurdu.

İşte bu yüzden gururla beyan ediyorum’ ki   ben bir “DEİST’İM”
DEİZM  mantık ve doğal dünyaya dair gözlemlerin kaynağını oluşturduğu, dinsel bilgiye dolaysız biçimde sadece akıl yoluyla ulaşılabileceği ilkesini esas alan, bu sebeple vahiy ve esine dayalı tüm dinleri reddeden tek Tanrı inancıdır.

Ben Temel Sağıroğlu Kimsenin kölesi değilim. Abdest suyunu, kılı, çulu veya sümüğü kutsal saymam. Tanrı ile iletişimde arama herhangi bir aracı bırakmam. .Kimsenin inancına yada yaşam tarzına karışmam. İnsan, hayvan ve bitki yaşamını kutsal sayarım. Adı RAB, ALLAH, RUH, TENGRİ, YAHOVA veya ne olursa olsun, her bireyin tanrısına saygı duyarım. İnsan olduğum için mutlulukla  güler, üzülünce de ağlarım. Fuhuşun felsefesini yaparak namusu tanımlamam ve müdafaasını yapmam.

Sevgiyle kalın.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku