Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

“Başlangıçta corona virüsü hafife aldık”

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 “Başlangıçta corona virüsü hafife aldık”
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa olarak başlangıçta yeni tip corona virüsü hafife aldıklarını söyledi.

Ursula Von der Leyen, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, ”Bence uzman olmayan hepimiz başlangıçta daha Çin’de yani Wuhan’dayken corona virüsü hafife aldık. Ancak bu arada bunun bizi uzun süre meşgul edecek bir virüs olduğu da anlaşıldı. Tavsiyeleri dinlememiz çok önemli virüsün yayılmaması için. İki hafta önce ya da üç hafta önce kulaklarımıza sert, acımasız gelen tüm bu önlemlerin şimdi olması gerektiğini anladık” ifadelerini kullandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

AB üyesi bazı ülkelerin sokağa çıkma yasağı uygulamalarını da değerlendiren Leyen, bunun üye ülkelerin kendi kararları olduğunu bildirdi.

Von der Leyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un corona virüse karşı mücadeleyi ”savaş” olarak nitelendirdiğinin hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti:

”Ben şahsen bu kelimeyi kullanmazdım, ama Fransa Cumhurbaşkanı’nın motivasyonunu anlıyorum. Çünkü corona virüs esrarengiz bir rakip. Görmüyoruz, rengi yok, tadı yok. Bununla birlikte, çılgınca bir hızla yayıldığını fark ediyoruz. Ayrıca insanları ne kadar etkilediğini de bilmiyoruz. Hiç semptomu olmayan insanlar var, bazıları hafif, bazıları şiddetli ve kısa sürede ölen insanlar var.”

67 MİLYONLUK FRANSA KARANTİNADA

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap