Bayanların En Çok Tercih Ettikleri Araba Modelleri

0 18

Bayanların daha nazik hatları olan arabalardan hoşlandıkları bir gerçektir. Erkekler ise daha düz hatları olan arabaları tercih ederler. Günümüzde araba satışında tasarım olarak bir kadın için uygun söylemini duymuşsunuzdur. Her ne kadar tasarım açısından kullanılan bir terim olsa da, kadınlar için kullanımı daha rahat olan arabalar da vardır. Ülkemizde trafikte kadınların biraz güvensiz olduklarını görüyoruz.

Onların trafiğe alışmaları ve gün geçtikçe daha iyi birer sürücü haline gelmeleri için kullanımı daha rahat ve pratik araçlarla sürücülüğe başlamaları önem taşır.

Kadınların tercih ettikleri arabaların modellerinin de biraz üst model olduğunu görüyoruz. Bu nedenle kadınların tercih ettiği araba fiyatları da biraz yüksek diyebiliriz. Yapılan bir çalışmada kadınların en çok tercih ettiği arabanın Volvo S40 aracı olduğu bulunmuş. Üstelik kadınlar bu aracı erkeklerden de daha fazla tercih ediyorlar.

Dünyada Volvo S40 aracını tercih eden kadınları erkeklere göre oranına baktığınızda yüzde 57 gibi bir oran çıkıyor. Yani kadınlar bu aracı erkeklerden yüzde 7 oranında daha fazla tercih ediyorlar.

Benzer bir oranla kadınların yoğun tercih ettiği arabalardan bir diğerininse Volkswagen EOS olduğunu söyleyebiliriz. Bu araçta da Volvo’dakine benzer bir oran vardır. Kadınların özellikle ülkemizde trafikte daha aktif yer almalarının önemini her geçen gün daha da fazla görüyoruz.

Onların trafikte daha uyumlu, daha sorunsuz, kurallara daha uyumlu bireyler olduğuna yönelik çalışmalar da mevcut. Kadınlar gelecekte trafiği daha da düzgün hale getirecekler. Tabi pek çok erkeğin trafikte üstüne düşeni yaptığını, kurallara uyduğunu ve örnek birer sürücü olduğun da ekleyelim.

Gerek ülkemizde gerekse de dünyada sürücüsüz arabaların yavaş yavaş piyasalara çıkmasının nasıl bir etki yaratacağını da ilerleyen günlerde göreceğiz.

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku