Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bedelli askerlik getiren torba yasaya 3 sürpriz madde

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bedelli askerlik getiren torba yasaya 3 sürpriz madde
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

AKP, 19 Temmuz’da sona erecek Olağanüstü hal (OHAL) uygulamasından sonrası için hazırlanan torba yasa teklifini Meclis Başkanlığı’na sundu. Teklifte yer alan bir madde Kanal İstanbul’un yap-işlet-devret yöntemiyle ihaleye çıkarılmasına olanak tanınıyor

Kanun teklifine göre gözaltı süresi, yakalama anından itibaren 48 saati, toplu olarak işlenen suçlarda 4 günü geçemeyecek. Valiler, kamu güvenliğini bozabileceği şüphesi bulunanlar için 15 günü geçmemek üzere ildeki belirli yerlere giriş çıkışı sınırlandırabilecek. Bedelli askerliğin yer aldığı teklife Kanal İstanbul, Spor Toto ve sağlık personeline yıpranma hakkına ilişkin maddeler de eklendi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın edindiği bilgiye göre, bedelli askerlikile ilgili koşullar ortaya çıkarken torba yasa teklifine eklenen diğer sürpriz maddeler şöyle:

Teklife eklenen madde ile Kanal İstanbul’un yap-işlet-devret yöntemiyle ihaleye çıkarılmasına olanak tanınıyor.

Bir diğer düzenleme de şans oyunları ile ilgili. Düzenleme ile Spor Toto’nun dağıtacağı ikramiye oranı ciddi oranda artıyor. Gerekçede amacın yasa dışı bahis oyunlarının önüne geçmek olduğu belirtildi.

Teklifte sağlık personeline de yıpranma hakkı verildi. Sağlık personeli bundan böyle ağır işte çalışan personel gibi 60 günlük yıpranma hakkı elde edecek.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap