Bekir Bozdağ’dan ‘Akın Öztürk’ açıklaması

0 1

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ‘darbeci askerlere işkence’ iddialarıyla ilgili konuştu. Bozdağ işkence gördüğü iddia edilen Akın Öztürk’le ilgili olarak, “”Akın Öztürk’ün helikopteri vuruluyor. Yukarıdan inişe zorlanıyor, atış yapılıyor. Havaalanı, Akıncı Üssü kontrol altında. O zaman iniş sırasında bir yaralanma. Yüzündeki ve kulağındaki darbeler bu olayla alakalı” dedi.

Bozdağ, A Haber‘de katıldığı canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Fetullah Gülen’in Amerika Birleşik Devletlerinden iadesine ilişkin Bozdağ, darbe teşebbüsünden sonra Gülen’i iade etmemesinin, Amerika Birleşik Devletleri’ninTürkiye ile ilişkilerini sıkıntıya sokacağını bildirdi.
Darbe dosyasıyla ilgili hazırlıkların devam ettiğini aktaran Bozdağ, ifadelerin alındığını ve delillerin toplandığını belirtti.

Türkiye olarak Fetullah Gülen’in geçici olarak tutuklanması ve Türkiye’ye iadesini talep ettiklerini, dört ayrı dosyayı da gönderdiklerini vurgulayan Bozdağ, “Bunun üzerine ABD’li yetkililer, Türkiye’yle bu konuda işbirliğine hazır olduklarını söyledi.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku