Beklenen Destek Geldi! 18-65 Yaş Arası Geri Ödemesiz 659 ve 990 TL Maddi Destek!

0

Devlet, ihtiyacı olan insanlara sosyal ve maddi destek sağlar. Hesaplara yatırılan maddi desteğin yanı sıra bireyler dilekçe ve kimlik numaraları ile başvuru yapabilecek. Uygun koşullar sağlandığında her ay belirli bir miktar maddi destek alabilecekler.

Geri ödemeler devlet tarafından ücretsiz yapılacak ve 18-65 yaş arasındaki herkes bu desteklerden yararlanabilecek. Birçok kişinin yararlanabileceği desteğin detayları 2022 yılında engelli raporu olan kişilere devlet tarafından verilecek. Temmuz ayı itibariyle yüzde 70 ve üzeri engellilerin engelli maaşı 990 TL olacak. %40 ile %69 arasında engelli vatandaşlar 659 TL ödeme alabilecek.

18-65 yaş arası herkes başvurabilir

Ödemelerden yararlanacak 18-65 yaş arası kişiler bu destek ödemelerinden yararlanabilecek. 65 yaşını doldurmuş kişiler 65 yaşını doldurmaları halinde aylık bağlanacak ve bu kapsamda vakfı tamamlayan zayıf, muhtaç ve yetimler için eşlerinin ve kendilerinin gelirleri dikkate alınacaktır. 65 yaşında emekli olmak için 65 yaşında olmak.

Geri ödemeler devlet tarafından ücretsiz olarak verilecek ve 18-65 yaş arasındaki herkes bu desteklerden yararlanabilecek. Verilen destek ödemeleri her ay bireylerin hesaplarına yatırılacak ve bu maaşlardan yıllık artışlarla yararlanabilecekler.

Başvurular nasıl olacak?

İnsanlar maddi destekten yararlanmak istediklerinde İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla başvuruda bulunabilirler. Aynı zamanda bireyler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altındaki sosyal yardım destek ödemeleri bölümünden e-devlet üzerinden başvuru yapabilecekler. Başvuru sırasında kişilerin engelli durumlarını belirten sağlık raporları da dosyaya eklenmelidir.

Engelli vatandaşların maaş alabilmesi için yardıma muhtaç olmaması ve aynı zamanda hanede kişi başına asgari ücretin üçte birinden az olması gibi şartlar aranmaktadır. Kişiler tüm bu şartlara uyduklarında bu ödemelerden kolaylıkla faydalanabileceklerdir.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku