Belçika tedbirleri daha da gevşetiyor

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

CANLI DİREKT | La Palma Da Yanardağ Patlaması İZle

İsrail’de Kadınlar Askerlik Yapıyor Mu?


Belçika Başbakanı Alexander de Croo, düzenlemiş olduğu basın toplantısında “Vatanımızda öteki Avrupa ülkelerine olduğu benzer biçimde nispeten yavaş olsa da vakalarda artış görüyoruz” dedi.


Croo, bunun yaz tatili ve okulların açılacak olması sebebiyle beklenen bir durum bulunduğunu söyleyerek, ölüm sayılarında artış yaşanmadığına dikkati çekti.


Bunun sebebinin “oyunun kurallarını değiştiren aşılama” bulunduğunu vurgulayan Croo, ülkesinin aşılama mevzusunda önder ülkelerden biri bulunduğunu söylemiş oldu.


Restoranlarda engellemeler kaldırılıyor


1 Eylül itibarıyla Brüksel haricindeki bölgelerde hizmet veren restoran ve kafelerde saat, masa ve şahıs sayısına ilişkin tüm engellemeler kaldırılmış olacak.


Düğünler ile 200 kişilik kapalı, 400 kişilik açık mekanlardaki toplanmalara izin verilecek. 1 Ekim itibarıyla bu sayı 500 ve 750’ye çıkarılacak.


Şirketlere evden çalışmaya ilişkin verilen tavsiye geri çekilecek sadece bunu halen olasılık dahilinde tutmaları tavsiye edilecek.


Daha büyük etkinliklerde halk, aşılarının tam bulunduğunu, 48 saat içinde PCR testi yaptırarak negatif netice elde ettiklerini ya da kısa sürede hastalığı atlattıklarını kanıtlayan “bileti” (Covid Safe Ticket) göstererek katılabilecek.[ad_2]

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku