Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Belediye toplantısında harem-selamlık düzen!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Belediye toplantısında harem-selamlık düzen!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre konuyla ilgili CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, “Suudi Arabistan’ın bile çağdaşlaşma yoluna girdiği şu günlerde, yaşadığımız olay AKP’nin karanlığını bir kez daha ortaya çıkarıyor” dedi.

TBMM Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu tarafından başlatılan ve ikincisi yapılan, “Meclis Sohbetleri” programında kadın tiyatro sanatçıları sahneye çıkarılmamış, isminin yayımlanmasını istemeyen bir tiyatro sanatçısı ise bu talebin Meclis Başkanı İsmail Kahraman’dan geldiğini söylemişti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Skandalın kamuoyunda duyulmasının ardından gerek sanat gerek siyaset çevreleri olaya büyük tepki göstermişti. Meclis’te yaşanan olayın ardından geçen cuma günü bir benzeri de İpsala’da gerçekleşti. İpsala’nın AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın 30 Mart Cuma günü İpsala Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirdiği halka açık toplantıda harem-selamlık uygulaması yapıldı. Kadınlar salonun bir yanında erkekler diğer yanında oturarak toplantıya katıldı.

“REZALET!”

Olaya ilişkin konuşan CHP’li Erdin Bircan, bu uygulamanın “kelimenin tam anlamıyla bir rezalet” olduğunu ve kabul edilemeyeceğini belirterek, Cumhuriyetin kenti İpsala’da harem-selamlık oturma düzenini “hadsizlik ve densizlik” olarak niteledi. “Bu topraklardan Mustafa Kemal Atatürk’ü, Cumhuriyeti ve kazanımlarını silmeye hiçbir densizin gücü yetmez” diyen Bican, “İpsalalı hemşerilerimin kalbi Mustafa Kemal Atatürk diye atar. Benim hemşerilerim çağdaş, laik, demokratik Cumhuriyetimiz ve kazanımları için canlarını bile verirler” ifadelerini kullandı.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap