Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Beş ülkeden gelenlere corona virüs raporu (Bakan Koca açıkladı)

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Beş ülkeden gelenlere corona virüs raporu (Bakan Koca açıkladı)
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip corona virüs (Covid-19) karşı Türkiye’yi korumak için her türlü tedbiri almaya devam ettiklerini bildirdi. 

Bakan Koca, son 14 günde yurtdışı Çin, İran, Irak, Güney Kore, İtalya gibi ülkelerden gelmiş olanların raporlu sayılabileceklerini ve bu dönemi evde gecirebileceklerini belirtti. Koca ayrıca aile hekimlerine pasaportla başvurarak  rapor alabileceklerini de söyledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Öte yandan, İran ile sınırların 23 Şubat’ta karşılıklı olarak kapatıldığını, Irak ile karayolu geçişlerinin de karşılıklı olarak durdurulduğunu hatırlatan Koca, uygulamanın mevcut koşullara bağlı ve geçici olduğuna işaret ettiğini de belirtmişti. 

İran, Irak ve Gürcistan ile olan 8 sınır kapısında sahra hastanelerinin kurularak üst düzey önlemlerin alındığını vurgulayan Koca, “Ambulanslarımız ve ekiplerimiz, UMKE araçlarımız, UMKE ekiplerimiz, lojistik araçlarımız sınır bölgelerinde görev başındalar. Yeni koronavirüs hastalığına karşı ülkemizi titizlikle korumak için gerekli her tedbiri almaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

CORONAVİRÜSTEN KORUNMANIN YOLLARI

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap